Seime registruoti Socialinio draudimo pensijų įstatymo paketimai, kurie leis didinti išansktines pensijas.

Seime registruotas siūlymas, kuris leistų didinti išankstines pensijas

2020 09 17

LVŽS frakcijos Seime nariai Rima Baškienė ir Tomas Tomilinas įregistravo Socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimus, kurie leistų didinti išankstines pensijas.  


Inicijuoti išankstinių pensijų didinimą paskatino itin didelė skurdo rizika, egzistuojanti tarp pagyvenusių žmonių Lietuvoje.

Pasak T. Tomilino, išankstinės pensijos – svarbus gelbėjimosi ratas senstantiems žmonėms, kurie yra išstumiami iš darbo rinkos.  


Siūlomi Socialinio draudimo įstatymo pakeitimai užtikrintų, kad vidutiniškai 30 mėnesių išankstinę pensiją gaunančiam asmeniui pensija mažėtų tik 9,6 proc. vietoj dabar taikomų 12 proc. Svarbu, kad visą 5-erių metų laikotarpį, kuris yra likęs iki senatvės pensijos amžiaus, išankstinės pensijos skaičiavimui būtų taikomas 19,2 proc. mažinimas vietoj dabar taikomų 24 proc.  


Išankstinių pensijų įstatymo pakeitimai gali būti priimti jau šioje Seimo rudens sesijoje. Projekte siūlomi pakeitimai įsigaliotų jau 2021 m. sausio 1 d. Skaičiuojama, kad viso pakeitimai paliestų apie 5,5 tūkst. išankstinių pensijų gavėjų.  Pilnas naujienos aprašymas