2020-02-20 | Žemdirbiai prakalbo apie savo teisių gynimą teisme

Prie Europos Sąjungos institucijų protestuojantys Lietuvos ūkininkai dėl diskriminacinių tiesioginių išmokų prakalbo apie teisių gynimą teisme. Pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos europarlamentaro Bronio Ropės, pagrindas bylai gali būti.

Plačiau...
 

2020-02-20 | Studentai galės gauti nedarbo išmokas, o vyresni nei 45 metų – subsidijas ir paramą darbo vietos steigimui

Vyriausybė nutarė iki 6 mėnesių mokėti subsidijas darbdaviams, įdarbinantiems vyresnius nei 45 metų amžiaus bedarbius, arba teikti vienkartinę 18,8 tūkst. eurų paramą tokio amžiaus asmeniui, jeigu jis pirmą kartą steigia sau darbo vietą labai mažoje įmonėje. Tai numatyta Užimtumo įstatymo pakeitimuose.

Plačiau...
 

2020-02-18 | Mokyklų ir darželių uždarymas - tik su bendruomenės ir įstaigų tarybos sutikimu

Atsižvelgdami į bendruomenių ir moksleivių tėvų susirūpinimą dėl mokyklų ir darželių uždarymo ir pertvarkos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai Vida Ačienė ir Valius Ąžuolas inicijavo Švietimo įstatymo pakeitimą. Įstatymo pakeitimai įpareigotų savivaldybes gauti švietimo įstaigų tarybų pritarimą.

Plačiau...
 

2020-02-18 | Ramūnas Karbauskis: „Lietuvoje užtenka drąsos suskaičiuoti tik paštininkais dirbančius lenkus“

Po to, kai STT vakar informavo LVŽS frakcijos seniūną Ramūną Karbauskį, jog nevertins Susisiekimo ministerijai pavaldžiose įstaigose įdarbintų buvusių Roko Masiulio bendradarbių bei kitais ryšiais su juo susijusių asmenų sistemingo kilimo karjeros laiptais R. Masiuliui užimant energetikos bei susisiekimo ministro postus, R. Karbauskis sako, jog STT pasirinkimas nevertinti informacijos jo nenustebino.

Plačiau...
 

2020-02-17 | Ramūnas Karbauskis. Miegančioji gražuolė Maršalo salose

Šiame epizode Suskystintų gamtinių dujų laivo-saugyklos „Independence“ (SGD terminalo) nuoma. Tiksliau, ką apie nuomą rodo dokumentai. Tiesa, nagrinėjant juos ir ieškant, kur nukeliauja laivo-saugyklos nuomos pinigai, sukasi galva nuo keistų manevrų, kuriuos aiškinantis kyla daug klausimų dėl tikrųjų SGD terminalo nuomos naudos gavėjų.

Plačiau...
 

2020-02-17 | Giedrius Surplys. Kovojant su klimato kaita, numirti bus per maža

Kai patekėjo Gretos Thunberg žvaigždė, o ypač, kai mergaitė suriko: how dare you ir daug haterių paliepė jai grįžti į mokyklos suolą, mano galvoje užgimė scenarijus apie pasaulinį vaikų ir tėvų karą. Vieni protestuos dėl pavogtos vaikystės ir tirpstančių ledynų, o kiti nebenupirks džinsų, kuriems pagaminti sunaudojamos 5 tonos vandens.

Plačiau...
 

2020-02-17 | Bronis Ropė. Liaukitės dangstytis už „Brexit‘o“

Ir vėl pilnas internetas bei televizija neigiamų prognozių apie mažėjantį Europos Sąjungos finansavimą Lietuvai, apie „Brexit‘o“ atvertą skylę Europos Sąjungos biudžete. Savo pačių balsais bandoma menkinti Lietuvos galimybes europinės politikos arenoje ir kurstyti paprastų žmonių baimes dėl ateities.

Plačiau...
 

2020-02-17 | Vaida Pranarauskaitė. Ar žeminsime žinių kartelę stojantiesiems į universitetus?

Neseniai Kaune surengtoje konferencijoje „Gerovės valstybės kontūrai Lietuvai“, kurioje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vienos aukštosios mokymo įstaigos vadovas pasiūlė,kad reikėtų studentų priėmimą į aukštąsias mokyklas vykdyti konkurso būdu, dalį studentų priimant su žemesniais pasiekimais, o vėliau,pakėlus jų žinių lygį iki reikiamo studijoms, sudaryti sąlygas toliau studijuoti.

Plačiau...
 

2020-02-14 | Ausma Miškinienė apie gyvenimą be minusų

Per pastaruosius savivaldos rinkimus Lazdijų rajono žmonės tvirtai apsisprendė – metas pokyčiams. Po ilgamečio vieno politiko valdymo, krašto reikalais mero pareigose jau metus rūpinasi LVŽS atstovė Ausma Miškinienė.

Plačiau...
 

2020-02-14 | Robertas Šarknickas. Grigeo grubiai pasveikino UNESCO Pasaulio paveldo metus

Po visų skandalingų aplinkos taršos įvykių Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas viešu laišku kreipėsi į visas įmanomas aukščiausias institucijas, pradedant Prezidentūra, baigiant ministerijomis, Aplinkos departamentu bei LR Seimo kultūros komitetu.

Plačiau...
 

2020-02-14 | T.Tomilinas: šį sekmadienį, kovą ir balandį stebėsime, ar galima tikėtis prekybos centrų solidarumo

Pernai gegužę Seimo nariai registravo pataisą, siūlančią uždrausti didiesiems prekybos centrams dirbti ne tik per Kalėdas ir Velykas, bet dar dvi švenčių dienas – vasario 16-ąją ir lapkričio 1-ąją.

Plačiau...
 

2020-02-14 | LVŽS alkoholio vartojimo mažinimo priemones įgyvendina tik įsitikinusi jų būtinumu ir efektyvumu

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nuosekliai vykdo rinkimų programą ir yra įgyvendinusi visą eilę efektyvių priemonių, kuriomis mažinamas alkoholio vartojimas. Pernai Pasaulio sveikatos organizacija, parašiusi raštą sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, gyrė priimtas ir efektyviai Lietuvoje taikomas mokslu pagrįstas alkoholio kontrolės priemones.

Plačiau...
 

2020-02-13 | Didinama Lietuvos valstybės parama Baltarusijos, Lenkijos ir Kaliningrado srityje dirbantiems lituanistinio švietimo mokytojams

Vyriausybei pritarus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patikslintam „Asmenų, vykdančių ar vykstančių vykdyti lituanistinį švietimą užsienyje, rėmimo ir skatinimo tvarkos aprašo“ pakeitimui, pusantro karto didinamos išmokos lituanistinio švietimo mokytojams, dirbantiems Baltarusijos, Lenkijos ir Kaliningrado srities (Rusija) lietuviškose mokyklose.

Plačiau...
 

2020-02-12 | Guoda Burokienė. Ar savivaldybėms suteiksime galimybę teikti viešąsias paslaugas?

Remiantis Charles Darwin‘o evoliucijos teorija, pasaulyje išlieka tik stipriausi. Ar šią teoriją teisinga būtų taikyti kalbant ir apie Lietuvos regionus?

Plačiau...
 

2020-02-11 | Globos namų gyventojai bus motyvuojami dirbti

Nuo 2014 metų šalyje įgyvendinama institucinės globos pertvarka, kuri sukėlė labai daug politinių aistrų. Svarbiausias tikslas – didinti neįgalių suaugusių asmenų galimybes gyventi bendruomenėje gaunant reikiamą pagalbą – pamažu įgyvendinamas, tačiau dabartinis teisinis reguliavimas demotyvuoja žmones su negalia dalyvauti darbo rinkoje.

Plačiau...
 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. kovo 6 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, Via Baltica konferencijų salėje, Kauno r.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 21 d. kviečiame į susitikimus Kaišiadorių savivaldybėje.
Plačiau

LVŽS pirminko Ramūno Karbauskio vizitai po Lietuvą

article thumbnail2020 m. vasario 17 d. kviečiame į susitikimus Panevėžio krašte.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2020 m. sausio 31 d. (penkt.) 15.00 val. vyks LVŽS Tarybos posėdis, VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų