2019-11-21 | Dainius Gaižauskas: teiginiai, esą valdantieji nepritaria Prezidento pasiūlymams dėl pensijų didinimo – laužti iš piršto

Stengiamės ir darome viską, kad žmonių pensijos ir atlyginimai augtų, nes žmomės nusipelnė jaustis oriau, o tuo labiau nesusidurti su skurdu. Seimas po svarstymo nusprendė Vyriausybei grąžinti biudžetą tobuliniti tam, kad būtų ieškoma papildomai lėšų pensijų bei medikų atlyginimų didinimui.

Plačiau...
 

2019-11-21 | Ministras L. Kukuraitis siūlo atlyginti praradimus mamoms, kurios nebuvo laiku informuotos apie įstatymo pakeitimą

Viso nėštumo metu nedirbusių ir dėl to motinystės išmokų netekusių mamų lūkesčiai buvo pažeisti, nes jos nebuvo laiku informuotos apie įstatymo pakeitimus, teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Ministras pavedė specialistams parengti projektą, kuriuo naujosios nuostatos įsigaliojimas būtų atidėtas, o tuo laikotarpiu atsiradę mamų praradimai atlyginti.

Plačiau...
 

2019-11-20 | Lauras Stacevičius: Teisinis reguliavimas sprendžiant daugiabučių gyventojų problemas

Siekiant spręsti daugiabučių namų gyventojų problemas dėl ydingo teisinio reguliavimo praktikos, Seimo narys Lauras Stacevičius inicijavo įstatymo pataisas.

Plačiau...
 

2019-11-18 | Medikų atlyginimai rugsėjį kilo beveik dešimtadaliu

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) laikosi medikų bendruomenei duoto pažado, tad šį rugsėjį vieno mėnesio vieno etato gydytojo vidutinis darbo užmokestis didėjo 11 proc., o slaugytojų – 10 proc., palyginus su 2019 metų I ketvirčiu. Tam tikslui buvo padidinti gydymo paslaugų įkainiai ir papildomai skirta 41,5 mln. eurų nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. suteiktų gydymo paslaugų išlaidoms apmokėti.

Plačiau...
 

2019-11-15 | Dainius Gaižauskas: Šiandien istorinė diena, nes į Lietuvą sugrąžinti du lietuviai, pavykus susitarti dėl šnipų apsikeitimo

Bendromis LR Prezidento, Seimo, Valstybės saugumo departamento ir kitų valstybės institucijų pastangomis, šiandien į Lietuvą sugrąžinti du šalies piliečiai, Arstidas Tamošaitis ir Jevgenijus Mataitis, kurie kalėjo Rusijoje už šnipinėjimą nuo 2016 m.

 

Plačiau...
 

2019-11-15 | Turėtų būti didinamas antstolių veiklos skaidrumas

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė ir Seimo narė Agnė Širinskienė registravo Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti didesnį antstolių veiklos skaidrumą.

 

Plačiau...
 

2019-11-15 | Egidijus Vareikis. Post-parlamentinė respublika

Audringame tarptautiniame pokalbyje apie nūdienos politikos aktualijas ėmiau keistai girdėti: neprognozuojamas Trumpas padarė taip, Johnsonas iškrėtė politinį pokštą, Merkel sukėlė nepatogumų Xi, Macronas užblokavo ES plėtrą, Zelenskis kažkur nusileido Putinui, o šis kažkuo pagrasino Lukašenkai....

Plačiau...
 

2019-11-14 | Seimo BFK pirmininkas Valius Ąžuolas: kas teiks finansines paslaugas regionuose gyvenantiems žmonėms, kai bankai masiškai uždarinėja skyrius?

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas drauge su Lietuvos banko atstovais lapkričio 20 d., trečiadienį, organizuoja konferenciją „Kuo pakeisime išeinančius bankus regionuose: problemos, galimybės ir perspektyvos’“.

Plačiau...
 

2019-11-13 | Bronis Ropė: Ūkininkams galiu pasitarnauti labiau, nei kryžiaus sukalimu

Europos Parlamento narys Bronis Ropė apie sudėtingą šalies ūkininkų situaciją ir jų teisėtus lūkesčius dėl nevienodų tiesioginių ES išmokų.


Plačiau...
 

2019-11-13 | Pasaulio sveikatos organizacija išsakė paramą LVŽS vykdomai politikai

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sveikina Lietuvos sveikatos apsaugos ministeriją ir valdančiuosius dėl šalyje vykdomos antialkoholinės politikos, Lietuvą vadina pavyzdžiu visam pasauliui ir džiaugiasi Lietuvoje pasiektais rezultatais.

Plačiau...
 

2019-11-12 | Farmacininkų ir medikų santykiuose  –  daugiau skaidrumo

Siekiant užtikrinti, kad farmacijos kompanijų ir sveikatos priežiūros, farmacijos specialistų bei sveikatos priežiūros įstaigų bendradarbiavimas būtų skaidresnis, siūloma įpareigoti viešinti informaciją apie sveikatos priežiūros specialistams ir organizacijoms perleistas vertes iš farmacininkų  –  paramą, apmokėjimus už konsultacijas, dalyvavimo renginiuose išlaidas ir k.t.

Plačiau...
 

2019-11-12 | Valdantieji: „Lietuva nėra vienintelė, kuri siekia bankų solidarumo su visuomene“

Valdančiąją koaliciją sudarančių frakcijų atstovai kreipėsi dėl „bankų mokesčio“ įstatymų paketo ekspertinio vertinimo atlikimo. Vieno iš kreipimosi iniciatorių, Seimo nario R. Karbauskio teigimu, toks sprendimas buvo priimtas vien tam, kad ekspertinis vertinimas būtų atliktas kaip įmanoma greičiau, o bankai ir visuomenė būtų užtikrinti įstatymo projektu.

Plačiau...
 

2019-11-11 | Vaistus ir medicinos pagalbos priemones bus galima įsigyti internetu

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino nuotolinės prekybos tvarką, pagal kurią receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones (MPP) pacientai galės įsigyti internetu. Neišvykdami iš namų pacientai galės matyti visų vaistinių pasiūlymus, gauti vaistininko konsultaciją bei užsisakyti ir apmokėti pasirinktus vaistus ir MPP.

Plačiau...
 

2019-11-07 | Guoda Burokienė. Ar atverti plačiau duris nevyriausybinių organizacijų veiklai?

Sakoma, kad geri darbai daromi tyliai. Būtent svarbių ir labai reikalingų darbų gausa nuolat stebina Lietuvos nevyriausybinės organizacijos (NVO). Būdamos arčiausiai žmonių, puikiai įsigilinusios į bendruomenės rūpesčius ir skaudulius, šių organizacijų nariai, negailėdami nei laiko, nei jėgų, padaro neįtikėtinus dalykus.

Plačiau...
 

2019-11-07 | Seimo etikos sargų prašoma įvertinti V. Čmilytės-Nielsen veiksmus dėl automobilio eksploatavimo išlaidų iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų

LVŽS frakcijos Seime narė Audronė Jankuvienė, reaguodama į portale lrt.lt pasirodžiusią informaciją apie Seimo Liberalų Sąjūdžio frakcijos seniūnės Viktorijos Čmilytės-Nielsen išlaidas automobilio ekploatacijai, kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti parlamentarės elgesį, galimai apmokant šeimos narių bei partijos naudai naudojamo automobilio eksploatavimo išlaidas iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų.

Plačiau...
 
 
Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. rugsėjo 6 d. (penkt.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau

LVŽS sąskrydis 2019

article thumbnailŠ. m. liepos 27 d. (šeštadinį) tradicinis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vasaros sąskrydis vyks Prienų rajone.
Plačiau

LVŽS Biržų skyriaus vasaros sąskrydis

article thumbnailŠ. m. liepos 19 d. (penktadinį) kviečiame dalyvauti Biržų skyriaus vasaros sąskrydyje.
Plačiau

Tarybos posėdis

article thumbnail2019 m. liepos 15 d. (pirm.) 15.00 val. šaukiamas LVŽS Tarybos posėdis kuris, vyks VIA BALTICA konferencijų salėje, Kauno raj.
Plačiau
 
 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Gedimino pr. 28/2-510, Vilnius, tel. 8 5 212 0821
El. paštas: info@lvzs.lt
Daugiau kontaktų