„Ir dėl savo pasikeitusių pažiūrų konservatoriai dabar kaltina tuos, kurie liko ištikimi vertybėms, kuriomis visada tikėjo ir dabar tiki.“

Ramūnas Karbauskis. Rasos Juknevičienės paranoja arba kas laidoja demokratiją ir sveiką protą konservatorių partijoje?

2021 05 27

Naujienų portalas gavo vidinį konservatorių partijos narių susirašinėjimą, kuriame europarlamentarė Rasa Juknevičienė dalies Seimo konservatorių siūlymą rengti referendumą dėl partnerystės projekto vadina Rusijos politikos projektu. Ponia Rasa visada pasisako, kad viskas, kas ne konservatorių, yra kažkaip susiję su Rusija, bet šį kartą kitaip to, kaip paranoja, pavadinti negalima. Ji jau savo frakcijos narius ir bendražygius įtarinėja darbu Rusijai! Beje, ši paranoja iliustruoja ir visos pamišėlių valdžios komunikaciją ir naratyvus, kurie tik dar labiau ryškina mūsų ir jų požiūrio į žmones bei valdžią skirtumus.

Pavyzdžiui, referendumas jiems – Rusija, referendumas mums – Šveicarija arba Prancūzija. Laurynas Kasčiūnas jiems – Rusijos agentas. Mums šis politikas – NSGK pirmininkas, vienas iš referendumo iniciatorių. Beje jis yra vienas ištikimiausių Vilniaus Žalgirio fanų, kuris būdavo „Pietų IV“ gretose kovojusiose su Maskvos CSKA (kad ponia R. Juknevičienė geriau suprastų, tai yra Centrinis armijos sporto klubas) ir kitais sovietiniais klubais.

Ponia R. Juknevičienė sako, jog „reikėjo nemažai laiko, kad pakeisčiau savąsias pažiūras, ir progresą priimčiau taip, kaip jis suprantamas Vakaruose“. Į ką pakeitė pažiūras? Prireikė laiko įtikinti save, kad šeima yra nesvarbu ir nieko nei valstybei, nei senstančiai Europai su mažėjančiu gimstamumu nereiškia?

Sunku suprasti persimainiusius konservatorius, belieka tik aikčioti ir stebėtis nuo pareiškimų, apie pasikeitusias pažiūras, kurios ne jau ne tik nekoreliuoja su konservatorių ir tuo labiau krikščionių demokratų, ideologija, bet ir kaip būtų sudėtinga konservatoriams dabar pripažinti – tai niekur neveda ir neprogramuoja valstybės ateities. Jau nekalbant apie tai, kad tai yra jų pačių rinkėjų išdavystė.

Konservatorių rinkėjas tikėjosi ko kito, ką visi konservatoriai pradedant, V. Landsbergiu baigiant R. Juknevičiene prieš kiekvienus rinkimus labai daug kartų kartojo – demokratija, šeima, girdėti žmones ir t.t. Dabar viso to nėra. DINGO. Pasikeitė pažiūros. Ir dėl savo pasikeitusių pažiūrų konservatoriai dabar kaltina tuos, kurie liko ištikimi vertybėms, kuriomis visada tikėjo ir dabar tiki. Norisi tikėti, kad ir konservatoriai tuo tikėjo. O vadovaujantis jų logika ir kaltinimais, tai reiškia patys konservatoriai kalbėdami apie šeimą ir valstybės ateitį buvo Kremliaus tarnai?

Kas konservatorius taip pakeitė, politiškai perdažė? R. Juknevičienei tereikėjo išvažiuoti į Briuselį ir viskas pasikeitė, o kas pakeitė kitus?