„Vilniui reikalingas meras, kuris pajėgus valdyti milijardinį miesto biudžetą ir sutelkti miesto bendruomenę, vykdant ilgalaikius miesto plėtros projektus.“

Ramūnas Karbauskis. Ar tikrai Vilnius nori mero konservatoriaus?

2023 01 24

Kauno gyventojus supurto vien tik mintis, kad miestui vėl galėtų vadovauti konservatorius, todėl artėjančiuose savivaldybių rinkimuose TS-LKD Kaune iškėlė kandidatą-statistą V.Juozapaitį, kurio galimybės laimėti mero rinkimus Kaune yra lygios nuliui.

Kiek kitaip atrodo situacija Vilniuje, kur konservatoriai į mero rinkimus metė net du kandidatus. Akivaizdu, kad visi valdžią giriantys politologai vieną iš konservatorių kandidatų M.Majauską ėmė vadinti nepriklausomu kandidatu. Sumanymas puikus, jei konservatorių formaliam kandidatui V.Benkunskui visgi pavyktų prasibrauti į antrą Vilniaus savivaldybės mero rinkimų turą, tai jo pralaimėjimas bet kokiam kitam kandidatui nekelia abejonių, nes dauguma Vilniaus gyventojų tikrai nenorėtų mero konservatoriaus.

Jei į antrą turą prasibrautų neformalusis jų kandidatas M. Majauskas, kas įvyktų tik didelei daliai vilniečių patikėjus, jog jis nėra konservatorių kandidatas, tada antrajame rinkimų ture prie jo prisidėtų visi konservatorių rinkėjai, kurie pirmajame rinkimų ture balsavo už V. Benkunską. Tada M. Majausko šansai laimėti mero rinkimus nebeatrodo beviltiškai.

Tai konservatorių planas. Žinodamas, kad M. Majauskas yra idėjinis konservatorius, partine prasme, nes ideologine prasme jis toks pat liberalas, kaip ir jo draugai konservatorių partijoje. Neabejoju, kad jo narystė partijoje bus atstatyta iš karto po merų ir savivaldybių tarybų rinkimų.

Tokia taktika nestebina, nes visai neseniai konservatorių Raseinių skyrius atsiribojo nuo savo partijos Seimo frakcijos ir Vyriausybės vykdomos politikos. M. Majausko spektaklis, bandant pavaizduoti konfliktą su konservatorių partija, yra ne kas kita, kaip konservatorių rinkiminis triukas, bandant apgauti Vilniaus rinkėjus.

M. Majauskas yra politikas, užaugintas konservatorių partijos tradicijų ir principų. Prisimenant plačiai nuskambėjusią istoriją apie M. Majausko į namus vestas nepilnametes ir tai, kokiomis pastangomis ši istorija buvo užtildyta, nekyla abejonių, kad M. Majauskas nėra nepriklausomas kandidatas ir niekada juo netaps, nes savo partijai yra skolingas už baudžiamosios atsakomybės išvengimą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Vilniaus mero rinkimuose iškėlė Europos Sąjungos Parlamento narį Stasį Jakeliūną. Gimęs tremtyje, įgijęs finansų specialisto specialybę, kovojęs su bankų savivale, vėliau tapęs Seimo Finansų ir biudžeto komiteto pirmininku, galiausiai Europos Parlamento nariu, Stasys Jakeliūnas iš visų kitų kandidatų į Vilniaus merus išsiskiria kompetencija ir nepriekaištinga reputacija.

Vilniui reikalingas meras, kuris pajėgus valdyti milijardinį miesto biudžetą ir sutelkti miesto bendruomenę, vykdant ilgalaikius miesto plėtros projektus. Stasys Jakeliūnas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai į Vilniaus tarybą siūlo realią antikorupcinę programą, kuri Vilniaus miestą ištrauktų iš korupcijos liūno.

Kviečiu neapsigauti netikrų pranašų pažadais ir savivaldybių rinkimuose balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąrašą Nr.12 bei kandidatą į Vilniaus merus Stasį Jakeliūną.