Taryba šiame posėdyje diskutuos dėl dviejų susitarimų tarp politinių partijų – dėl nacionalinio saugumo ir dėl užsienio politikos. 

LVŽS Tarybos darbotvarkėje – pasirengimas savivaldybių rinkimams ir susitarimai tarp partijų

2022 05 26

Penktadienį, gegužės 27 d., renkasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Taryba. Posėdyje numatyta aptarti pasirengimą 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimams. Bus tvirtinami LVŽS skyriuose iškelti kandidatai į merus.

Taryba šiame posėdyje diskutuos dėl dviejų susitarimų tarp politinių partijų – dėl nacionalinio saugumo ir dėl užsienio politikos. Partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad LVŽS nekyla klausimų dėl partijų susitarimo dėl nacionalinio saugumo. Pasak jo, turiniui partija neprieštarauja ir mano, kad valstybė turi būti pasiruošusi atremti vidaus ir išorės grėsmes, o savo piliečių gerove suinteresuoti politikai turi atlikti visus darbus, kurie šiandien ypač reikalingi. Tačiau valdančiųjų elgesyje valstiečiai įžvelgia veidmainiavimą, nes jų politinėje darbotvarkėje dominuoja nesiskaitymas su visuomene ir žmonių skaldymas, o tokia valdančiųjų skaldanti politika ypatingai kenkia nacionaliniam saugumui, todėl Taryboje bus svarstoma dėl LVŽS atsako į tokį valdančiųjų elgesį, pabrėžiant, kad valdantieji turi keisti savo politinę darbotvarkę ir atsižvelgti į visuomenės, o ne jų valdančiųjų politinės bendruomenės interesus, ypač dabar, kada šalia vyksta karas ir Rusija kelia naujus iššūkius Lietuvos saugumui.

Pasak R. Karbauskio, daugiau klausimų kyla dėl partijų susitarimo dėl užsienio politikos, kurio turinys yra nekonkretus, stokojantis konstruktyvios idėjos, kuri pozicionuotų Lietuvą kaip stiprią, ekonomiškai augančią, telkiančią Europą, atremiant Rusijos formuojamus saugumo iššūkius. LVŽS pirmininko teigimu, susidaro įspūdis, kad šiuo susitarimu valdantieji siekia, kad visos partijos pritartų, jog valdantieji ir toliau neieškos diplomatinių kelių ir neatstatys santykių su Kinija bei elgsis kitaip, nei elgiasi visos ES valstybės, kurios laikosi ne tik demokratijos principų, bet ir visapusiškai saugo savo piliečius ir visomis priemonėmis rodo, kad yra atsakingos už juos. Jo teigimu, Taryba rytoj išreikš poziciją ir pateiks valdantiesiems savo pasiūlymus dėl partijų susitarimo užsienio politikos klausimais.

LVŽS Taryba renkasi 15 val., Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose, Gėlės g. 9. Numatoma posėdžio trukmė – 2 val.