„Sprendimų ir veiksmų reikia žaibiškų. Užtikrinančių verslo išgyvenimą. Per tokio masto krizes nebeveikia taikos sąlygos.“

Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė. Liberalizacija smogė it kuoka

2022 08 31

Begalinė laisvė ir liberalizacija smogė it kuoka per galvas. Verslai gaudo kvapą ir vienas po kito praneša apie stabdomą gamybą. Darbuotojai į prastovas ir Užimtumo tarnybą.

Ką daryti? Kągi mums visiems daryti? Koks planas? Diskusijose manęs klausia vienos verslo įmonės vadovas.
Pirmiausia reikėjo daryti, kad neatsidurtume ten, kur esame. Nes tokioje (atleiskit už žodyną) šiknoje Lietuva nebuvo niekada.

Infliacija kosminė, verslai stoja, įplaukos į biudžetą senka, bedarbių skaičius tuoj tuoj nustebins... Užsienio kapitalas pasitraukė arba traukiasi, perkėlinėja gamybą į Lenkiją ar dar kur. Sugriovus santykius su kinais žaliava pabrango, ir jau anksčiau kiti priėmė tokius sprendimus. Nauji tikrai neateis. Kiek Vyriausybių iki tol dirbo, kad pritrauktų investicijas, kad paskatintų eksportą į įvairias rinkas (tarp jų ir Kiniją)? Kiek vizitų susitikimų, derybų, parodų... O atėjo šitie. Ir? Viskas nubraukiama vienu mostu. Pas mus net turistai vasarą neatvažiavo, nes amžinoji nepaprastoji padėtis! Net oficialioms delegacijoms neleidžiama skristi į šalį, kurioje amžinas nepaprastumas.

Tai grįžtu prie to - ką mums daryti? Netinka - laukti rinkimų, rinksim kitus. Netinka, nieko nedaryti, nes gal dar kažkaip išsuksim uodegas.

Sprendimų ir veiksmų reikia žaibiškų. Užtikrinančių verslo išgyvenimą. Per tokio masto krizes nebeveikia taikos sąlygos. Nepaprastoji padėtis reikalauja nepaprastų priemonių. Traukiam pinigus iš visų kosTmoso ir skaitmenizacijos, žalinimo ir viešinimo projektų, iš visų nesąmonių dar vienai beždžionių pandemijai valdyti, ir metam verslams gelbėti. Žaibiškai. Visiškai nekreipiant dėmesio, kad kažkas inkš, aimanuos, dejuos, jog jam sumažėjo galimybės dirbti nuotoliu iš Tailando.
Verslas turi spausti Vyriausybę į kampą. Nes ir asiliukui aišku, kad daug daugiau kainuos minios bedarbių, bankrotai ir tuščias biudžetas.

Ar dar turim nors vieną tikrą verslo vyrą šioje šalyje?