Kalbinti šventės dalyviai džiaugėsi galimybe ne tik pramogauti su šeima ir pabūti gryname ore, bet ir sutikti savo kaimynus bei pabendrauti su bendruomenės nariais.

Vilniaus krašto lauko dienų dalyvius sveikino LVŽS atstovė Eglė Stasiškienė

2023 09 27

Vilniaus rajono gyventojus savaitgalį subūrė Vilniaus krašto lauko dienų renginys, kurio metu dalyviai galėjo paglostyti ir pamaitinti alpakas ir triušius, susipažinti su ugniagesių, policijos pareigūnų ir ūkininkų darbu bei naudojama technika, išbandyti vairavimo įgūdžius keturračių motociklų trasoje bei rankos taiklumą – smiginio rungtyse,  paragauti kareiviškos košės ir visą dieną džiaugtis koncertine programa, kurią pavakary vainikavo smagus Naisių vasaros teatro trupės pasirodymas.

„Šis renginys – puiki galimybė pabūti visiems drauge, todėl labai džiugu, kad atėjote! Turime visi aktyviai įsitraukti į bendruomenines veiklas Vilniaus rajone, kad kartu galėtume kurti patrauklią aplinką gyvenimui kartu su savivaldybės pagalba – įrengti šaligatvius ir dviračių takus, asfaltuoti kelius, apšvietimą bei vaikų žaidimo aikšteles ir sporto aikštynus. Vilniaus rajonas privalo turėti išvystytą infrastruktūrą, kuri nebūtų prastesnė už Vilniaus miesto. Visgi, svarbu ne tik gražinti kraštą, bet ir rasti laiko pasilinksminimui ir pabuvimui drauge, o tą šiandien ir padarysime.“ –  linkėdama gražios dienos nuo scenos sveikino susirinkusius šventės dalyvius Eglė Stasiškienė.

Kalbinti šventės dalyviai džiaugėsi galimybe ne tik pramogauti su šeima ir pabūti gryname ore, bet ir sutikti savo kaimynus bei pabendrauti su bendruomenės nariais.

Avižienių seniūnė Regina Pečiulienė tardama sveikinimo žodžius susirinkusiesiems, paatviravo, kad nesitikėjo, jog toks netradicinis renginys  atvirame lauke gali būti toks įdomus bei sulaukti didelio dalyvių skaičiaus. Seniūnė palinkėjo, kad Vilniaus krašto lauko dienos būtų organizuojamos kasmet.

Mažieji renginio dalyviai galėjo dūkti batute ir džiaugtis šventės rėmėjo, Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“, neįkainojama dovana –  knygomis. Vaikams buvo dovanojamos gražiausios lietuvių autorių knygos: Kristinos Jakaitės „Bobausis be ausų: trumpos istorijos apie Spurgį“, Danės Grigaitės „Šarka“, Dianos Lekevičienės „Paslapčiagai“ ir  kitomis.

Vilniaus krašto lauko dienų šventės metu dalyviai galėjo susipažinti su Europos Parlamentaro Bronio Ropės veikla už 2019-2023 metų laikotarpį. Žmonėms buvo padalintos parlamentaro ataskaitos „Lietuvos žmonės turi gyventi kaip tikri europiečiai“. Minėtą ataskaitą sudaro šeši skyriai: „Kad Lietuvos piliečiai būtų aprūpinti įperkamu maistu, būtinosiomis prekėmis, energijos ištekliais“, „Kad žemę dirbantis žmogus oriai uždirbtų ir galėtų išgyventi iš savo veiklos“, „Kad visoje Lietuvoje gyventi būtų ne prasčiau, nei sostinėje“,  „Kad mokslo ir technologijų pažanga įgautų pagreitį“, „Kad onkologine liga susirgę Lietuvos piliečiai gautų ne prastesnes gydymo sąlygas, nei kiti europiečiai“ ir „Kad Lietuvos jaunoji karta turėtų ne prastesnes sąlygas, nei kiti europiečiai“.

Parlamentaro vardu šventės dalyviams buvo padovanoti kamuoliai, sportinės aprangos krepšiai, ekologiški maišeliai, užrašinės ir skėčiai bei kvapni arbata. Vilniaus krašto lauko dienų organizatoriai įteikė renginio dalyviams padėkas ir atminimo dovanas nuo Seimo narių Valiaus Ąžuolo ir Deivido Labanavičiaus.