Suprantama, kad stambių projektų įgyvendinimas turi reikšmingą poveikį šalies ekonomikai – sumokami mokesčiai, perkamos vietinių tiekėjų paslaugos, prekės ir paslaugos, sukuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos. 

Vida Ačienė. Tvirti pamatai ekonomikos pažangai ir mūsų šalies konkurencingumui didinti

2020 09 25

Lietuva savo mentalitetu, geografine padėtimi nuolat atkreipia tiek užsienio, tiek mūsų šalies investitorių dėmesį. Įvertinus tai, kad konkurencija tarp šalių dėl investicijų pritraukimo sparčiai didėja, ėmėmės veiksmų, kurie įgalintų aktyvią ir fokusuotą investicijų pritraukimo politiką, padarytų ją lanksčią ir patrauklią, skatinančią investicinės aplinkos kūrimą, pramoninių teritorijų plėtrą.

Iki šiol vienas pagrindinių ribojimų mūsų šaliai sėkmingai konkuruoti su kitomis valstybėmis dėl investicijų pritraukimo ir išlaikymo buvo mokestinių paskatų, skirtų stambius projektus įgyvendinantiems investuotojams, trūkumas. Pelno mokesčio įstatymo nuostatomis įteisinome pelno mokesčio paskatą bei taip vadinamąjį žaliąjį koridorių, sudarant sąlygas investuotojams pasinaudoti spartesnėmis procedūromis teritorijų planavimo, statybos, žemėtvarkos, migracijos ir kitose srityse.

Tam, kad mūsų regionai būtų patrauklesni investuotojams, įteisinome paprastesnes investavimo nuostatas, sumažinant investicijų ilgalaikio turtą vertę – nuo 30 mln., kuri privaloma investuojantiems Vilniuje, iki 20 mln., investuojantiems regione. Darbo vietų skaičių – nuo 200 darbuotojų sumažinome iki 150 naujų darbo vietų, kurios privalės būti išlaikomos penkerius metus.

Suprantama, kad stambių projektų įgyvendinimas turi reikšmingą poveikį šalies ekonomikai – sumokami mokesčiai, perkamos vietinių tiekėjų paslaugos, prekės ir paslaugos, sukuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos. Stambūs projektai didina produktyvumo lygį ir kuria aukštesnės pridėtinės vertės produktus, taip skatindami ekonomikos pažangą.
Mūsų programoje esame numatę gerinti sąlygas smulkiajam ir vidutiniam verslui, didinant finansines jo plėtros paskatas, ypač regionuose, skatinti mikro įmonių plėtrą, už kiekvieną naujai sukurtą ir išlaikytą darbo vietą vienerius metus mažinti gyventojų pajamų mokestį 50 proc.

Kaimiškose vietovėse iki 1000 gyventojų esame numatę taikyti pelno mokesčio lengvatą investiciniams projektams, investuojantiems ne mažiau kaip 1 mln. eurų ir sukuriantiems ne mažiau 50 darbo vietų. Idėjų turime daug!

Žaliasis koridorius investicijoms

Seimas priėmė Investicijų ir Pelno mokesčio įstatymų paketą, kuriuo sukurta nauja priemonė, skirta stambioms vietinio ir užsienio kapitalo investicijoms pritraukti. Įstatymų pakete, dar vadinamame žaliuoju koridoriumi investicijoms, numatytos kur kas greitesnės ir paprastesnės investuotojo įsikūrimo procedūros bei paskatos investuotojus priimančioms savivaldybėms. Tai į regionų vystymą orientuota iniciatyva, kuria siekiama skatinti investicijas visoje Lietuvoje.

Šie esminiai investicijų reguliavimo pakeitimai leis per 5 metus sukurti nuo 2000 naujų darbo vietų visoje Lietuvoje, įskaitant ir atokesnius šalies regionus. Mūsų tikslas – įvairiomis priemonėmis pritraukti daug darbo vietų sukuriančius ir stambias investicijas įgyvendinančius tiesioginių užsienio investicijų projektus, taip pat sukurti papildomas paskatas plėstis norinčiam lietuviškam verslui.

Projektai galės būti įgyvendinami bet kuriame Lietuvos regione, todėl ši paskata svarbi skatinant šalies regionų plėtrą. Stambių projektų įgyvendinimas turi reikšmingą poveikį šalies ekonomikai – sumokami mokesčiai, perkamos vietinių tiekėjų paslaugos, prekės ir paslaugos, sukuriamos aukštos pridėtinės vertės darbo vietos. Stambūs projektai didina produktyvumo lygį ir kuria aukštesnės pridėtinės vertės produktus, taip skatindami ekonomikos pažangą.