„Skepticizmas atsiranda iš galvojimo, kad nieko padaryti negalima. Toks požiūris yra ydingas ir nepriimtinas. Ypač politikoje, kur kiekvieno išrinkto atstovo balsas gali tapti didžiule, net lemiama galia.“
Valius Ąžuolas. Skepticizmą keiskime pragmatizmu
2024 06 06
Vienuolika tarp 720 europarlamentarų. Tokia proporcija Europos Parlamente atstovaujama Lietuvai šalia kitų 26 valstybių atstovų. Apmaudu ir liūdna, jog ši „lietuviško politikos futbolo“ komanda elgiasi lyg pasakėčios gulbė ar vėžys – užuot bendrai surėmę jėgas gauti savo valstybei kuo didesnę naudą, dažniausiai pasiduoda politinių Europos Parlamento frakcijų lobizmui. Tai yra sudėtinga ir svarbi problema, kuri atveria diskusijas apie skaidrumą, viešumą ir demokratiją Europos Sąjungoje.
Apmaudu, kad iki šiol beveik absoliuti Lietuvos europarlamentarų dalis dirba būtent taip, išskyrus LVŽS atstovą B. Ropę, kuris nuo pirmųjų darbo EP dienų sugebėjo atsilaikyti ir nebalsuoti tais jo frakcijos klausimais, kurie neatspindėjo jį delegavusiosLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ideologinių vertybių.
Mano nuomone, valstybės narės – ir Lietuva, visų pirma, turėtų ieškoti pragmatiškų sprendimų, bendradarbiaudama su ES institucijomis ir kitomis valstybėmis narėmis. Čia derėtų principas – nedauginkime priešų, jei galime didinti draugų ar bent jau sąjungininkų tarp europarlamentarų skaičių. Lietuva turėtų stengtis siekti didesnės integracijos į ES vidų ir kurti glaudesnius ryšius su kitomis valstybėmis. Vienas iš būdų – pragmatiškų, ekonomine nauda paremtų Europos Sąjungos ryšių su trečiosiomis šalimis, visų pirma Kinija, plėtra.
Skepticizmas atsiranda iš galvojimo, kad nieko padaryti negalima. Toks požiūris yra ydingas ir nepriimtinas. Ypač politikoje, kur kiekvieno išrinkto atstovo balsas gali tapti didžiule, net lemiama galia.
Štai kodėl labai svarbu į Europos Parlamentą išrinkti savęs pačių, Lietuvos rinkėjų, vertus atstovus, kurie nepasiduotų madingoms liberalistinėms ir genderistinėms, globalaus pasaulio ir federalizuotos Europos idėjoms, o aiškiai ir tvirtai laikytųsi tradicinių vertybių ir pagarbos kiekvienos šalies narės unikalumui ir nacionaliniam suverenitetui.
Mums netrūksta motyvacijos ir pasiryžimo. Būtinai dalyvaukite birželio 9-ą dieną vyksiančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą ir suteikite šansą mums, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams, padaryti Lietuvą ir Europą tikrai Gerovės kraštu!