„Rengdami įrašus, daug kalbėjomės apie jų atstovaujamų verslo sektorių problemas.“

Vaida Pranarauskaitė. Bėdai ištikus, galime suremti pečius

2021 07 21

Įvedus griežtus karantino apribojimus, didžioji dalis ūkio subjektų veiklą galėjo vykdyti tik internetinėje erdvėje. Tačiau dalis jų visai neturėjo elektroninių parduotuvių.

Tad įvertinus faktą, kad smulkaus verslo atstovai sunkiai gali konkuruoti su didžiosiomis elektroninėmis parduotuvėmis arba jų visai neturi, LVŽS Kauno skyriaus komanda nusprendė socialiniame tinkle „Facebook“ įsteigti rubriką #RemiuSmulkųjįVerslą ir pakvietė visus Lietuvos smulkiuosius prekių ir suvenyrų gamintojus, menininkus bei paslaugų teikėjus joje nemokamai skelbti informaciją apie siūlomus produktus ir paslaugas, kad kuo daugiau žmonių pamatytų su sunkumais susiduriančių įmonių veiklą. Šią rubriką pirmiausiai įsteigėme tam, kad galėtume reklamuoti mūsų krašto auksarankius ir parodyti, kad mes, kauniečiai, esame bendruomeniški ir galime sunkiu metu padėti vieni kitiems išgyventi.

Sumanymas pavyko. Rubrika #RemiuSmulkųjįVerslą startavo 2020 m. gruodžio 18 d. Per mažiau nei pusmetį buvo paskelbta 90 įrašų, kuriuos pamatė daugiau nei 300 000 žmonių. Stengėmės reklamuoti tik lietuviškas, originalias ir kokybiškas prekes bei paslaugas.

Mūsų įrašų skaitytojai sužinojo, kur gali įsigyti nuostabių gėlių, tujų ir kitų dekoratyvinių augalų, burnoje tirpstančių sūrių ar pyragų, šviežiai spausto aliejaus ar gydančiomis savybėmis pasižyminčių arbatų. Stilingoms ir originalioms interjero detalėms, įspūdingiems paveikslams, žaismingiems žaidimų nameliams ir patogiems sėdmaišiams padėjome atrasti savo namus bei mylinčius šeimininkus. Ieškojome jaukių šeimos restoranų, profesionalių fotografų, muzikantų ir makiažo meistrų, kad Jūsų asmeninės šventės būtų pripildytos džiugesio ir mylimų žmonių šypsenų. Skubantiems suradome stilingos laisvalaikio aprangos, romantiškų suknelių, amžinų odinių diržų, piniginių ir originalių rankinių siuvėjus.

Išvardinome tik mažą dalį reklamuotų prekių ir paslaugų. Stengėmės viešinti kuo įvairesnes prekes ir paslaugas, akcentuoti jų išskirtines savybes. Ir labai džiaugiamės, kad galėjome skatinti mūsų smulkiųjų verslininkų, menininkų ir amatininkų kūrybiškumą, suteikti jiems platesnes galimybes dalintis savo darbais.

Maloniai nustebome, kad tiek daug įdomių ir gražių gaminių sukuria mūsų auksarankiai. Tik gaila, kad per mažai dėmesio skiriama jų kokybiškam, estetiškam pateikimui, savęs ir savo prekių populiarinimui. Tad, neapsiriboję vien tik teksto suderinimu, teikėme patarimus, kaip reikėtų pertvarkyti internetinės parduotuvės puslapį ir pritraukti platesnį skaitytojų susidomėjimą.

Rengdami įrašus, daug kalbėjomės apie jų atstovaujamų verslo sektorių problemas. Dalis besireklamuojančiųjų tapo mūsų paskyros bičiuliais. Susižavėję mūsų idėja, jie mielai palaikydavo ir kitus šioje rubrikoje besireklamuojančius verslininkus ir menininkus.

O labiausiai mus motyvavo atsiliepimai, jog reklamavęsis asmuo ar įmonė sulaukė ne tik „patiktukų“ ar „širdučių“, bet ir realių užsakymų:

Julija Kuzminskienė, saksofonistė: „Pamačiau skelbimą ir pagalvojau: o kodėl gi nepasinaudojus galimybe ir nemokamai nepareklamavus savo paslaugų? Ir tokiu sprendimu nenusivyliau, nes, išėjus įrašui, sulaukiau ne tik užklausų, bet ir užsakymų iš žmonių, kurie savo asmenines šventes nori praturtinti saksofono garsais. Tad dėkoju Vaidai ir visai LVŽS Kauno komandai už galimybę nemokamai paskelbti apie savo paslaugas“.

Vida Vrublauskienė: „Kada užsidaro durys, atveria langas. Tokį langą atvėrė, LVŽS...Vaida Pranarauskaitė, pasiūlydama nemokamą reklamą šios partijos facebook`o sienoje. Buvau nustebinta ir kartu pasijutau įvertinta. Tokiu sunkiu laikotarpiu, kuomet visi sėdėjome uždaryti namuose, su tiek mažai teigiamų emocijų, tai reiškė labai daug: palaikymą, galimybes, naujas perspektyvas. Šis, atrodo nedidelis žingsnis, davė labai daug. Apie mane sužinojo vilniečiai. Dabar turiu mokinukų grupę iš sostinės. Toliau renkasi suaugusių žmonių grupė, taip pat iš Vilniaus. Mane rado labai paprastai – Vida Babiciute per Messenger programėlę. Žmonės drąsiai parašė ir rezultatas – abipusė draugystė, kuri tęsis toliau po vasaros atostogų.“

Vyriausybei nusprendus atlaisvinti verslus, kaip ir žadėjome, uždarėme rubriką. Tačiau džiaugiamės, kad mums pavyko įrodyti, jog bėdai ištikus mes galime kartu suremti pečius ir kad politikai taip pat galime ne tik kalbomis, bet ir konkrečiais darbais prisidėti prie miesto gerovės kūrimo.

Dėkojame visiems, palaikiusiems šią mūsų bendruomenišką iniciatyvą!