Apie susitikimą socialiniuose tinkluose pranešė abu kandidatai. Jie teigia, jog šis susitikimas reiškia naujos politinės kultūros eros pradžią, pagarbą oponentams ir bandymą atstatyti visuomenės pasitikėjimą politikais.

Susitiko du kandidatai į Prezidentus – Aurelijus Veryga ir Ignas Vėgėlė

2024 03 27

Kovo 27 d., trečiadienį susitiko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į LR Prezidentus Aurelijus Veryga ir savarankiškai kandidatūrą į LR Prezidentus iškėlęs Ignas Vėgėlė. Kandidatai aptarė rinkiminės kampanijos eigą, kalbėjo, kaip vertybiniai klausimai sprendžiami valstybėje ir už jos ribų. Abu kandidatai pastebėjo, jog tiek Prezidento, tiek Europos Sąjungos rinkimų programose vertybinės nuostatos yra pagrindas, stipriai veikiantis šeimos sampratą, ekonominių, socialinių ir sveikatos problemų sprendimo būdus.

Apie susitikimą socialiniuose tinkluose pranešė abu kandidatai. Jie teigia, jog šis susitikimas reiškia naujos politinės kultūros eros pradžią, pagarbą oponentams ir bandymą atstatyti visuomenės pasitikėjimą politikais.

Savo socialinio tinklo Facebook paskyroje Aurelijus Veryga rašė: „Susitikom pasikalbėti apie įsibėgėjančius rinkimus. Apie tai, ką susitikimuose išsako Lietuvos gyventojai, kokius matome esminius, valstybės ateitį nulemsiančius sprendimus. Džiaugiuosi, kad tikrai daugelį dalykų matome labai panašiai. Mus vienija ne tik vertybės ir prezidento rinkimų programos panašumas, bet ir požiūris, kokia kryptimi turi dirbti Lietuvos ir Europos Sąjungos politikai, saugant žmogaus gyvybę ir sveikatą, puoselėjant darnią šeimą ir bendruomenę, kuriant ekonominę aplinką, išsaugant žemės ūkį.

Šie dalykai neatsiranda savaime, jų nekuria nematoma ranka. Tai kuria politikai, kuriuos išsirenka žmonės.

Visuomenei pasiseka, jei rinkimuose laimi brandžios ir atsakingos asmenybės, kurios vadovaujasi ne tik aukštais politiniais standartais, bet ir aiškiai apibrėžtomis vertybėmis, kuriomis politikas vėliau grindžia savo sprendimus. Šiandien, matydami, kas vyksta Lietuvoje, žmonėms turime pasakyti, kad yra alternatyva. Šalį niokojanti politika ir politinė korupcija gali būti sustabdyta, valstybės biudžetas – naudojamas racionaliai ir atsakingai. Nereikia visuomenei užkrauti naujų mokesčių, nuolatinio bauginimo ir kitos naštos. Galime ir turime išsaugoti sveikatos ir švietimo įstaigas regionuose. Nereikia kelti streso vienuoliktokams ir abiturientams, jiems pateikiant nekokybiškai parengtas tarpinių patikrinimų ar brandos egzaminų užduotis. Vidaus ir užsienio politika gali būti ekonomiką kurianti, o ne griaunanti. Galiausiai, politikai privalo rūpintis taika, o ne karo kurstymu. Mūsų, bendraminčių, gretos auga, reiškia Lietuvos visuomenės dalis, kuriai priimtinos tradicinės vertybės, turi augančią ir stiprią atramą. Dėkoju Ignui Vėgėlei už malonų ir šiltą susitikimą.“

Savo rinkėjams apie susitikimą pranešęs Ignas Vėgėlė socialiniame tinkle pabrėžė: „Kalbamės tarpusavyje – ieškome bendrystės. Tai darau ir daryčiau tapęs prezidentu. Viešoje erdvėje nuolat aidi skandalingos politinės naujienos, matome nesibaigiančius politikų nesutarimus, intrigas, tikras ir suvaidintas peštynes. Tačiau politiniai sprendimai rodo, kad iš tiesų dabartinis Prezidentas, Vyriausybė ir Seimo valdantieji veikia išvien. Deja, ne Lietuvos labui. Lietuvos žmonėms vietoje rūpesčio ir vizijos – nuolatiniai gąsdinimai karu, valdantieji nevengia situacijos tyčia aštrinti. Net postą paliekančio ministro lūpose nuskambėjus informacijai apie galimą korupciją krašto apsaugos sistemoje, Premjerė į ministrus pasiūlo neonacių ideologijos nesibodėjusį, itin karingai nusiteikusį asmenį, kuris minimas dar ir politinės korupcijos byloje. Prezidentas tokį ministrą paskiria. Tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių, rodančių, kad politinės atsakomybės, skaidraus ir atsakingo veikimo valdžios bokštuose nebeliko. Susitikime su Aurelijumi Veryga aptarėme Lietuvos politines aktualijas, ekonomines ir socialines problemas, kurių kiekis ir apimtis, valdant šiai politinei daugumai, nuolat auga. Mano ir Aurelijaus Verygos požiūris daugeliu vertybinių klausimų sutampa. Kodėl susitikome? Aš kalbuosi su visais politikais, su kuriais panašiai matome problemas valstybėje ir siūlome panašius jų sprendimo būdus. Nereikia ir sakyti, kad ne visi politikai pripažįsta problemas ir yra linkę jas realiai spręsti. Valstybės vadovai nesiima veiksmingų priemonių, kad iškuoptų betvarkę valstybėje, kovotų su korupcija, nuramintų dėl karo įsibaiminusius žmones, bet savo veiksmais didina chaosą šalyje. Pasitikėjimo valdžia rodikliai kritę į neregėtas žemumas.

Ar galime tai pakeisti? Galime, bet reikia grąžinti politinius svertus į tautos rankas, užtikrinti politikų teisinę atsakomybę, išardyti korupcines schemas ir bendradarbiauti su tais, kuriems tai rūpi. Abu sutarėme, kad būtina keisti politinės sistemos kultūrą ir suteikti daugiau galios žmonėms.“

Šiemet Lietuvoje vyks treji rinkimai. LR Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 d., Europos Parlamento – birželio 9 d., LR Seimo – spalio 13 d.