„Visiškai palaikome ir remiame teisėtus streikuojančių pedagogų reikalavimus.“

Streikuojančios pedagogų profesinės sąjungos vadovai susitiko su LVŽS frakcijos Seime nariais

2023 10 10

Antradienį Seimo LVŽS frakcijos nariai susitiko su streikuojančiais Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vadovais.

Į susitikimą su parlamentarais atvyko LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, sąjungos pirmininko pavaduotoja Erika Leiputė – Stundžienė bei LŠDPS Klaipėdos miesto susivienijimo vadovė Laima Juknienė.

LŠDPS šiomis dienomis nesėkmingai baigė derybas su Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kuri nesutiko tenkinti streikuojančių pedagogų reikalavimų, ir informuoja tęsiantys streiką.

„Visiškai palaikome ir remiame teisėtus streikuojančių pedagogų reikalavimus. Susitikime išsakėme frakcijos poziciją dėl valdančiųjų konservatorių, liberalų ir Laisvės partijos vykdomos švietimo politikos, kuriai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nepritaria“, - teigia LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė.

Streikuojantys pedagogai tarp keliamų reikalavimų nurodo moksleivių skaičiaus klasėse mažinimą, švietimo pagalbos specialistų didinimą, pedagogų darbo krūvio perskaičiavimą ir švietimo sistemos specialistų darbo užmokesčio kėlimą.