Seimo opozicija pažymi, kad Žemės ūkio ministerijos vykdoma valstybės įmonių reorganizacija palies daugiau nei 500 darbuotojų.

Seimo opozicija reiškia nepasitikėjimą žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui

2022 05 23

Seimo opozicinių frakcijų iniciatyva surinkti Seimo narių parašai žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko interpeliacijai. Opozicija iš K. Navicko reikalaus daugiau paaiškinimų dėl jo kuruojamame sektoriuje besikaupiančių ir gilėjančių problemų.

Nepasitikėjimą ministru reiškia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos, Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos ir Lietuvos regionų frakcijų atstovai. Pasirašytą interpeliaciją jie įteiks Seimo pirmininkei.

„Reaguodami į ūkininkų, žemės ūkio įmonių vadovų, specialistų, maisto pramonės atstovų bei Lietuvos žemės ūkio tarybos nesibaigiančius skundus, ne kartą bandėme kalbėtis su ministru K. Navicku ir aiškintis susiklosčiusią situaciją. Ministras nereaguoja ne tik į mūsų išsakytas pastabas, bet ir kitų raginimus bendrauti ir bendradarbiauti, sprendžiant aktualius klausimus, o ypač tuos, kurių atidėjimas gali turėti labai skaudžių pasekmių ateityje. Įdomu, ar iš tikrųjų ministras supranta savo veiksmų pasekmes?“ – klausia LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Parlamentarų nuomone, ministras turi viešai atsakyti, kokius sprendimus priėmė reaguojant į sudėtingą situaciją trąšų rinkoje, kokias įgyvendino priemones siekiant palengvinti įtampą trąšų sektoriuje tiek gamintojams, tiek žemdirbiams, taip pat reikia paaiškinimų, kaip planuojama pertvarkyti ir finansuoti rajoninių žemės ūkio skyrių veiklą, kad jų veikla nenutrūktų.

Seimo opozicija pažymi, kad Žemės ūkio ministerijos vykdoma valstybės įmonių reorganizacija palies daugiau nei 500 darbuotojų. Šis sprendimas taip pat kelia klausimų, kiek žmonių išeis iš darbo, kas juos pakeis.

Be to, Seimo nariams kyla abejonių ir dėl to, kad likus mažiau nei dviem mėnesiams iki Lietuvos Bendros žemės ūkio politikos strateginio plano, kurį rengiant buvo pasitelkti konsultantai už 384 tūkst. eurų, pateikimo Europos Komisija šiam dokumentui pateikė net 219 pastabų ir nurodė, kad identifikuotoms silpnybėms įveikti nėra priemonių.

Kaip numatyta Seimo Statute, Vyriausybės narys, gavęs interpeliaciją, privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai.

Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma gali būti priimtas Seimo nutarimas dėl interpeliacijos. Tokiu atveju ministras privalo atsistatydinti.