Diskusijos dalyviai taip sutarė, jog nacionalinis parkas turėtų vadintis „Sūduvos“ vardu, taip atsiremiant į šimtametę krašto istoriją.

Seime surengta diskusija apie Suvalkijos nacionalinio parko steigimą

2023 01 10

LVŽS frakcijos narys Giedrius Surplys Seime surengė diskusiją dėl Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko steigimo principų, teritorijos, privalumų ir trūkumų. G. Surplio teigimu, šį nacionalinį parką įsteigti reiktų ten, kur jo nori žmonės, ir taip, kad jis geriausiai reprezentuotų Sūduvos kraštą.

Dalyvaujant aplinkos ministrui, Seimo nariams, Suvalkijos savivaldybių merams, gamtininkams bei ūkininkams buvo sutarta, jog ši diskusija – tai tik pirmasis etapas, o pokalbiai dėl Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko steigimo turi tęstis. Kiekvienas krašto ūkininkas tiksliai žinos, kaip keistųsi ūkininkavimo sąlygos, jei jo sklypas patektų į nacionalinio parko teritoriją.

Diskusijos dalyviai taip sutarė, jog nacionalinis parkas turėtų vadintis „Sūduvos“ vardu, taip atsiremiant į šimtametę krašto istoriją, o ne „Suvalkijos“ (nes tai – carinis reliktas). Aplinkos ministras Simonas Gentvilas keletą kartų pakartojo, kad ten, kur žmonės tikrai nenorės turėti nacionalinio parko, atsitraukinės.

2022 m. gruodžio 7 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė nutarimą dėl Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko steigimo. Šis sprendimas žaibiškai sulaukė plačios reakcijos iš Sūduvos krašto žemdirbių, dėl ko Aplinkos ministerija sustabdė Suvalkijos (Sūduvos) nacionalinio parko steigimo darbus.

Diskusijos transliacijos vaizdo įrašą rasite čia.