LVŽS frakcija Seimo pavasario sesijai iš viso yra paruošusi per 90 įstatymų projektų.

Seimas renkasi į pirmąjį Seimo pavasario sesijos posėdį, kuriame svarstoma LVŽS pateikta opozicinė darbotvarkė

2021 03 31

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija balandžio 1 d. vyksiančiam plenariniam posėdžiui pateikė savo opozicinę darbotvarkę. Šioje Seimo pavasario sesijoje – tai pirmoji opozicijos formuojama darbotvarkė, kurioje LVŽS didžiausią dėmesį skirs su pandemija susijusiems klausimams. LVŽS frakcija Seimo pavasario sesijai iš viso yra paruošusi per 90 įstatymų projektų.

„Mūsų konstruktyvūs projektai yra kokybiška, argumentuota atsvara valdantiesiems, kurie vietoje spartesnio vakcinavimo, paramos žmonėms ir verslui pandemijos metu, užsiima viešųjų ryšių akcijomis ir visuomenę skaldančiais klausimais, pamiršdami savo rinkiminius pažadus švietimo, ekonomikos, socialinių reikalų ir kitose srityse. Eilinis žmogus jaučiasi pamirštas ir niekam nereikalingas, draudimais uždarytas namuose“, – sako LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

Jos teigimu, pandemija ir judėjimo suvaržymai itin išryškino klausimus, kurie susiję su pacientų teisėmis. LVŽS frakcija, atsižvelgdama į tai, kad vakcinacija šalyje vyksta vangiai, siūlo mažinti biurokratinę naštą ir atsisakyti rašytinio susitikimo formų pildymo. Žmogus pačiu atvykimo į skiepijimo vietą faktu patvirtintų, kad sutinka būti vakcinuojamu nuo COVID-19, o vakcinavimo vietoje turėtų būti privalu pateikti visą informaciją apie vakcinas, kad asmuo su ja galėtų visavertiškai susipažinti.

Posėdžio metu taip pat bus aptartas valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planas bei profesinio mokymo įstatymo pakeitimo projektai. Projekto rengimą paskatino vis augantis pedagogų trūkumas šalies mokyklose.

Posėdyje bus diskutuojama ir apie aplinkosaugą, siūlomos atitinkamos pranešėjų apsaugos įstatymo, baudžiamojo kodekso pakeitimai bei civilinio kodekso pataisos.

Anot LVŽS frakcijos seniūnės A. Norkienės, žvelgiant į valdančiųjų naujo politinio sezono darbotvarkes, stebina tai, kad dedama nepakankamai pastangų, siekiant išlaikyti gerą ekonominę situaciją, kurią šiai valdžiai paliko nueinanti LVŽS Vyriausybė ir Seimo dauguma, kuomet Lietuvą Europos Komisija įvertino, kaip vieną geriausiai pirmąją koronaviruso bangą atlaikiusią valstybę, nes verslui ir žmonėms buvo teikiama finansinė pagalba, kuri skatino ir vartojimą, ir ekonomiką. Valdančiosios koalicijos neveiklumas vis labiau matomas, nes pasigendama jų darbo rinkos aktyvinimui, ekonomikos stabilizavimui skirtų projektų.