Andrius Kubilius supranta, kad konservatoriai apsijuokė su savo reikalavimu Lietuvoje dėl koronaviruso įvesti nepaprastąją padėtį, kurios valdymą būtų tekę perduoti kariškiams

Ramūnas Karbauskis. Kai konservatoriams valdžia yra tiesiog „lovys“ ir jos troškimas atima bet kokią savigarbą

2020 06 01

Andrius Kubilius supranta, kad konservatoriai apsijuokė su savo reikalavimu Lietuvoje dėl koronaviruso įvesti nepaprastąją padėtį, kurios valdymą būtų tekę perduoti kariškiams. Buvo viešai tyčiojamasi iš Aurelijaus Verygos ir Sauliaus Skvernelio sugebėjimų valdyti ekstremalią padėtį.

Andrius Kubilius, galvodamas, jog Tauta spėjo pamiršti, ką konservatoriai kalbėjo vos prieš du mėnesius, įjungė visiškai priešingą plokštelę. Šiandien Europos Parlamento narys teigia, kad esą jau net ekstremali situacija ir karantinas, kurie reiškia kur kas mažiau žmogaus teisių suvaržymų nei konservatorių reikalauta nepaprastoji padėtis, buvo per griežtos perteklinės priemonės, esą reikėjo mokytis iš kitų šalių praktikų ir neva Saulius Skvernelis pripažįsta padaręs klaidą. Kad Andrius Kubilius yra absoliutus demagogas, o jo jaunieji kolegos – arogantiški cinikai, man asmeniškai abejonių nekyla, bet kada šie pseudopatriotai ir jų draugeliai, premjero pavadinti „drąsiais kiškiais“, ima postringauti apie Vyriausybės klaidas, lieka konstatuoti, jog dėl savo neapsakomo valdžios troškimo, jie tampa apgailėtinais.

Pone Andriau Kubiliau, Jūs ir Jūsų kolegos dabar turėtumėte šnekėti ne apie Vyriausybės ir valdančios daugumos klaidas, o apie savo absurdiškus reikalavimus prieš keletą mėnesių, apie savo pastangas trukdyti priimti būtinus sprendimus Seime, dėl kurių pagalba Lietuvos žmonėms vėluodavo minimum savaitę. Jūs nuo pat koronaviruso plitimo pradžios elgėtės kenkėjiškai, svajodami, kad krizė bus blogai valdoma ir jūs galėsite toliau menkinti valdančiuosius.

Saulius Skvernelis kalba apie tai, jog dabar mes daug geriau pasiruošę pasitikti galimą antrąją koronaviruso bangą, jog būsime pajėgūs suvaldyti galimus židinius, o mūsų žmonės išmoko naudoti apsaugos priemones, saugoti save ir savo artimuosius. Būtent dėl to antrosios bangos atveju gali būti išvengta tokių karantino priemonių, kurios buvo taikomos kelis praėjusius mėnesius.
Dabar vyksta antrasis koronaviruso sukeltos krizės suvaldymo laikotarpis, kada bandome išvengti ekonominės krizės pasekmių žmonių gerovei ir valstybei.

Kasdieną skaitau, matau ir girdžiu, kaip prokonservatoriška propaganda gąsdina visuomenę baisiomis ekonominės krizės pasėkmėmis ir jie daro tam, kad sukelti kuo didesnę žmonių baimę dėl savo ateities, tuo pačiu provokuodami žmones taupymui, o ne vartojimui. Jei tai darytų mums priešiškų šalių propaganda, viduje šalies veikiantys išdavikai, tai būtų galima suprasti. Bet kai Tautai kenkia savi pseudopatriotai, tai belieka manyti, jog sveikas protas juos paliko ir tyliai verkia kažkur kamputyje. Gal mano žodžiai skamba grubiai, įžeidžiančiai, bet konservatoriai ir jų bendraminčiai puikiai supranta, jog jų retorika šiandien specialiai formuojama taip, kad ekonominės krizės pasekmės Lietuvoje būtų kuo skaudesnės.

Kodėl jūs, konservatoriai, taip neapkenčiate Lietuvos žmonių, nejaugi neužteko to skausmo, kurį sukėlėte Tautai savo neatsakingais sprendimais 2008-2009 metais? Jūs dabar elgiatės kaip niekšai, kuriems svarbiausia gyvenime yra valdžia, kurią jūs iš karto paversite „loviu” sau ir jūsų sukurtiems klanams, kaip tai atsitikdavo visada, kai jūs tik įgaudavote valdžią