„Jei S. Skvernelio frakcijos nariai būtų ištraukę balsavimo korteles, kaip visų kitų opozicinių frakcijų atstovai, tai balsavimas būtų neįvykęs. S. Skvernelis tai puikiai žinojo.“

Ramūnas Karbauskis. V. Landsbergis valstybės vadovu pripažintas tik S. Skvernelio demokratų balsų pagalba

2022 06 30

V. Landsbergis valstybės vadovu pripažintas tik S. Skvernelio demokratų balsų pagalba. Faktas tas, kad S.Skvernelio frakcijoje ne tik atsirado trys nariai balsavę už tokį sprendimą, bet ir dešimties tos frakcijos narių dalyvavimas įstatymo priėmimo procedūroje užtikrino reikiamą Seimo narių skaičių. Balsavime dalyvavo 79 Seimo nariai, o būtinas dalyvaujančių skaičius – 71.

Jei S. Skvernelio frakcijos nariai būtų ištraukę balsavimo korteles, kaip visų kitų opozicinių frakcijų atstovai, tai balsavimas būtų neįvykęs. S. Skvernelis tai puikiai žinojo.

Mano įsitikinimu, šis balsavimas iliustruoja „sandorį“ dėl jo partijai skirtų lėšų, kurių be valdančios daugumos „geranoriškumo“ nebūtų atsiradę.

Prisimenu 2016-2020 metų Seimo kadenciją ir tai, ką apie analogišką siūlymą tuo metu šnekėjo S. Skvernelis. Tai visiškai prieštarauja jo veiksmams dabar.

Galima daryti logišką išvadą, kad G.Landsbergio ir S. Skvernelio slaptas bendradarbiavimas praėjusioje Seimo kadencijoje, apie kurį viešai pasipasakojo G. Landsbergis, prasitęsė šioje, tik dabar jau atvira forma. Jau net nesvarbu, kaip balsavo pats S.Skvernelis, ar jis kažką bandė vaidinti. Faktas, kad S. Skvernelio DEŠIMTUKAS leido valdantiesiems pasiekti, kad įstatymas būtų priimtas.

Apmaudi S. Skvernelio klaida, nes sprendimas traukti korteles buvo derinamas prieš pat balsavimą ir jis negalėjo numatyti, kad jo sandoris su valdžia taps akivaizdus. Kad toks sugudravimas gali įvykti, mes tai numatėme. Prieš balsavimą šnekėjausi su LVŽS frakcijos seniūne Aušrine Norkiene apie sprendimą traukti korteles ir kviesti visus kitus opozicijos narius tai padaryti, kad taptų aišku, kodėl G. Landsbergis šiandien turės dėkoti S.Skverneliui, kaip tai po balsavimo darė kiti konservatorių Seimo nariai, atėję dėkoti Demokratų frakcijos nariams.

Dabar lieka Konstitucinis Teismas, kuris anksčiau jau du kartus buvo išaiškinęs, kad sprendimas pripažinti V. Landsbergį valstybės vadovu prieštarautų Konstitucijai. Esu tikras, kad jau šiandien bus surinkti Seimo narių parašai dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą. Nesinori tikėti, kad pas mus Konstitucinis Teismas visiškai pakeis savo ankstesnių išaiškinimų logiką, nors prie konservatorių visokių stebuklų nutinka.