„S. Skvernelio teiginiai apie skaidrumą, politinę atsakomybę, deja, neturi nieko bendro su realybe, o jo naujoji partija, tampa politinių skandalų ir korupcijos pasireiškimo centru.“

Ramūnas Karbauskis. S. Skvernelio teiginiai apie skaidrumą neturi nieko bendro su realybe

2022 12 12

Prieš beveik dvejus metus iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pašalinome dabartinį Šilutės savivaldybės administratorių V. Pozingį. Tas sprendimas nebuvo susijęs su kažkokiu konkrečiu įvykiu, o paremtas noru atsiriboti nuo šio asmens prastos reputacijos ir vertybinio pasirinkimo ateityje.

Sąjungoje vyko rimta diskusija, ar galima reputacinė žala yra pakankamas pagrindas šalinti sąjungos narį. Visgi LVŽS Taryba nutarė, jog V. Pozingis nebegali būti sąjungos nariu, nes jo prasta reputacija ir vertybinė pozicija daro žalą sąjungos įvaizdžiui.

Mūsų nenustebino faktas, jog iš LVŽS pašalintas V. Pozingis surado naują politinę organizaciją, kurioje reputacija nereiškia nieko – Sauliaus Skvernelio demokratų partiją. Nauja partija surinko visus žmones, kurie buvo pašalinti iš įvairiausių partijų arba perbėgo, ieškodami didesnės naudos.

Tai, kad S. Skvernelio demokratų partijos nariui, Šilutės administracijos direktoriui V. Pozingiui pareikšti kaltinimai korupcija, mums netapo jokiu netikėtumu, o naujajai Sauliaus Skvernelio partijai tai turėtų būti dar vienu, eiliniu signalu, jog partijos sukūrimui neužtenka suburti politinius perėjūnus ar prastos reputacijos politikus.

S. Skvernelio teiginiai apie skaidrumą, politinę atsakomybę, deja, neturi nieko bendro su realybe, o jo naujoji partija, tampa politinių skandalų ir korupcijos pasireiškimo centru. Tai daro neigiamą poveikį visai Lietuvos politinei sistemai ir menkina visų politikų įvaizdį.

Deja, mūsų ir kitų partijų pastangos iš politikos pašalinti neskaidrius, prastos reputacijos žmones subliūkšta, kada juos politikoje reanimuoja naujai kuriamos partijos, kurių tikslas tėra valdžia, o vertybės ir skaidrumas jiems nieko nereiškia.