„Ar valdžioje esantys liberalai, nesvarbu kaip jie save vadina – liberalais, konservatoriais, socialdemokratais, ar demokratais – jau visiškai pamišę, kad alkoholiu girdytų Seime dirbančius žmones darbo laiku?“

Ramūnas Karbauskis. Liberalai neįsivaizduoja Seimo darbo neapsvaigę?

2022 09 28

Seimo Valdybos sprendimas ir motyvai grąžinti alkoholį į Lietuvos Respublikos Seimą prasilenkia su sveiku protu. Neva, jei nebus alkoholio, nebus ir Seimo narių maitinimo, nes gi valdžia neranda maitinimo įstaigos, norinčios teikti tik maitinimo paslaugas Seimo rūmuose be alkoholio.

Ar galite įsivaizduoti, kas būtų alkoholio pirkėjai Seimo restorane ir kavinėse be Seimo narių? Tikrai ne moksleiviai, kurių ekskursijos Seimo rūmuose būna skaitlingiausios. Matomai, alkoholio nepirktų ir kiti Seimo lankytojai, nes daugeliui jų Seimas nėra vieta, kurioje siekiama papietauti ir dar pasivaišinti alkoholiu. Nebent Seimo nariai kam nors primygtinai jo siūlytų... bet jie gi negali nežinoti, kad Vyriausioji rinkimų komisija tai traktuotų kaip rinkėjų papirkimą, tad ir tokia tikimybė atpuola.

Lieka patys Seimo nariai, jų padėjėjai ir Seimo kanceliarijos darbuotojai. Kadangi maitinimo paslaugos Seime teikiamos darbo laiku, tai sunku suprasti Seimo valdybos logiką. Ar nuo šiol Seimo nariai, jų padėjėjai, kanceliarijos darbuotojai galės vartoti alkoholį darbo metu?!

Ar valdžioje esantys liberalai, nesvarbu kaip jie save vadina – liberalais, konservatoriais, socialdemokratais, ar demokratais – jau visiškai pamišę, kad alkoholiu girdytų Seime dirbančius žmones darbo laiku? Jei tai jiems atrodo normalu, tada nebenustebsiu, jei Seimo dauguma pateiks įstatymo projektą, jog Seimo nariams Seimo salėje leidžiama rūkyti žolę ir svaigintis narkotikais.

Nebereikės nuo nieko slėptis, aiškintis, kodėl kartais atrodo, jog kai kurie Seimo nariai elgiasi taip, tarsi apsvaigę nuo narkotinių medžiagų. O po pastarojo Seimo Valdybos sprendimo, girtam Seimo nariui atėjusiam į Seimo salę ir bandančiam surasti savo darbo vietą ar sužinoti, kokia dabar savaitės diena, nebebus galima papriekaištauti.

Aš pamiršau paminėti Seime akredituotus žurnalistus ir Seimo apsaugą, bet dėl jų atsakingo požiūrio į savo darbą man abejonių nekyla.

Sprendimas leisti alkoholio prekybą Seimo rūmuose neturi nieko bendra su maitinimo paslaugų atnaujinimu Seime. Tai sprendimas skirtas liberalų elektoratui, parodant, jog valdžiai alkoholis yra didesnis prioritetas nei energetikos krizė ar rekordinė infliacija. Kartu tai žinia visiems Lietuvos žmonėms, kad valdanti dauguma ruošiasi savo neveiksnumą užpilti alkoholiu, nes nieko kito jie nesugeba.

Kad ir kiek valdžia bando parodyti, kad yra toli nuo agresorės rytuose mentaliteto, bet jai niekaip tai nepavyksta. Greitai TV ekranuose matysite dar daugiau nerišlios kalbos pavyzdžių ir nuo alkoholio įraudusius veidus.