„Viena iš pagrindinių Europos piliečių ir gyventojų teisių yra ta, kad visi gali bet kuriuo metu pasinaudoti savo teise pateikti peticiją Europos Parlamentui pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 227 straipsnį.“

Ramūnas Karbauskis. Europos Sąjunga gali rūpintis ir šeimai palankia politika, jei to norėsime

2024 05 21

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakvietė pasirašyti peticiją, kuria Europos Parlamentas raginamas stiprinti šeimų, kuriose gimsta vaikai, politiką. Surinkus Lietuvos žmonių parašus, peticija bus įteikta Europos Parlamento Peticijų komiteto pirmininkui. Peticiją jau galima pasirašyti internete, partija savo interneto tinklapyje taip pat skelbia, kada ir kuriuose Lietuvos miestuose norinčių pasirašyti peticiją lauks savanoriai.

Kodėl turime kreiptis į Europos Parlamento peticijų komitetą?

Viena iš pagrindinių Europos piliečių ir gyventojų teisių yra ta, kad visi gali bet kuriuo metu pasinaudoti savo teise pateikti peticiją Europos Parlamentui pagal Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 227 straipsnį. Peticijoje pateikiame Lietuvos piliečių prašymą – su ES teisės taikymu ir ES veiklos sritimis susijusį prašymą, kad Europos Parlamentas priimtų poziciją labai konkrečiu klausimu. Ši peticija jau naujos sudėties Europos Parlamentui suteiks galimybę atkreipti dėmesį į Europos piliečio teisę, jog jo interesai būtų ginami. Šiuo atveju interesas – šeimai, kurioje gimsta vaikai, palanki politika.

Ši peticija dėl šeimos politikos Europos Parlamento Peticijų komitetui nėra pirmoji iš Lietuvos. Lietuvos žemdirbių rengtą peticiją pasirašė 52 tūkst. Lietuvos piliečių, jos dėka Lietuvos žemdirbiams padidėjo ES paramos vokas. Dėl kitos peticijos, kurią rengė Europos Parlamento narys ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Garbės pirmininkas Bronis Ropė drauge su partijos kolegomis, Lietuvos Vyriausybei nepavyko perkelti regionams skirtos paramos Vilniui, todėl Lietuvos Vakarų ir vidurio regionui skirta 314,9 mln. eurų didesnė parama. Peticijos, kurios siunčiamos Europos Parlamentui, turi realią įtaką Europos Sąjungos institucijų darbui ir teisės aktams.

Esame nuoseklūs

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra nuosekli šeimų, kuriose gimsta vaikai, politikoje. Mes nesiblaškome ir kryptingai siekiame, kad visoje Lietuvoje būtų sukurtos palankios sąlygos šeimoms. Tačiau taip pat matome, kad mūsų šaliai didelę įtaką daro bendra ES politika, kurioje trūksta toliaregiškumo – demografinės situacijos ir darbuotojų trūkumo klausimai sprendžiami imigrantų sąskaita.

Tačiau, vis daugiau ES šalių ima kalbėti apie tai, nuo ko prasideda kiekviena valstybė ar visuomenė. Europoje daugėja politinių partijų, kurios vis daugiau dėmesio skiria tradicinėms šeimoms.

Po šių Europos Parlamento rinkimų, kurie vyks birželio 9 d., gali paaiškėti, kad įvyko vertybinis lūžis ir tradicinei šeimai atstovaujančios politinės jėgos turės ženkliai daugiau europarlamentarų, kurie dirbs su šeimoms palankios politikos darbotvarke. Mūsų partija dirbs drauge su jais ir akivaizdu, kad būsime vieninteliai Lietuvos atstovai, kurie tai darys. Todėl, jeigu Jūs norite, kad tiek Lietuvoje, tiek Briuselyje keistųsi politika ir daugiau dėmesio būtų skiriama šeimai, balsuokite už mūsų partijos sąrašą ir išreitinguokite mūsų kandidatus.

Demografinė situacija prastėja ne tik Lietuvoje

Oficialioji ES statistika skelbia, kad iki 2021 metų ES gyventojų skaičius augo, ir tik COVID pandemijos metu sumažėjo, bet kiti duomenys rodo dideles problemas. Jei pažiūrėsime giliau, pamatysime, kad tas buvęs augimas iš esmės buvo nulemtas į ES atvykstančių asmenų, nes pačioje ES vienai moteriai tenkantis gimusių vaikų skaičius mažėja nuo 2016 metų. O ir iki 2016 metų jis tebuvo pasiekęs 1,57 vaiko. Maža to, vis vėliau nukeliamas pirmagimio gimimas, ir dabar jis jau beveik siekia 30-uosius mamos gyvenimo metus.

Nuo 2001 iki 2021 metų padvigubėjo skaičius moterų, kurios gimdo, sulaukusios 40 metų amžiaus. Ką ši statistika sako? Ji sako, kad ES pamažu sensta ir išmiršta. O demografinės situacijos gerėjimą lėmė tik atvykėliai iš kitų šalių. Dabartinė Lietuvos valdžia taip pat suka šiuo keliu, kviečia į Lietuvą atvykti pigią darbo jėgą iš trečiųjų pasaulio šalių, nors galėtų investuoti į savo šalies piliečius ir jų gerovę Lietuvoje.

Kur pasirašyti?

Peticijos pasirašymo vietos ir laikai bus skelbiami LVŽS paskyrose socialiniuose tinkluose ir partijos svetainėje www.lvzs.lt

Peticiją jau galima pasirašyti peticijų platformoje: https://www.peticijos.lt/visos/85342/del-seimos-kurioje-gimsta-vaikai-politikos/