„Suprantame, kad konservatoriai šiandien daro veiksmus, kad šis susitarimas sugriūtų ir tai neva būtų padaryta opozicijos rankomis. Suprantame, kad konservatoriams tokia situacija tampa patogi viešųjų ryšių prasme.“

Ramūnas Karbauskis. Darysime viską, kad valdžia persigalvotų dėl savo ketinimų

2023 09 22

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms apie konservatorių veiksmus, kurie silpnina Lietuvos saugumo situaciją, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija kitos savaitės pradžioje svarstys, kokių veiksmų imtis, siekiant apsaugoti šalyje visas vidaus reikalų sistemos struktūras, kurios atsakingos už operatyvumą ir profesionalius gynybinius veiksmus, saugant šalį ir jos gyventojus.

Kaip žinia, konservatorių vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė rūpinasi Viešojo saugumo tarnybos (VST) reforma, tačiau paaiškėjus, kad šia reforma šalies gynybą stiprinanti tarnyba naikinama, gynybos situacija tampa chaotiška, neaiški ir žinoma pažeidžiama. Iki šiol nėra aiškaus atsakymo, ar VST integravus į policiją, tarnyba išliks ginkluotųjų pajėgų dalimi.

Mes esame pasirašę nacionalinį susitarimą dėl šalies gynybos ir saugumo. Mums svarbu, kad viskas, ką pasirašėme, būtų įgyvendinta.

Suprantame, kad konservatoriai šiandien daro veiksmus, kad šis susitarimas sugriūtų ir tai neva būtų padaryta opozicijos rankomis. Suprantame, kad konservatoriams tokia situacija tampa patogi viešųjų ryšių prasme.

Aš noriu pabrėžti, kad nacionaliniai susitarimai nesuteikia nei vienai juos pasirašiusiai partijai juos pažeidinėti ir veikti ne valstybės naudai. Šio nacionalinio susitarimo gynybos ir saugumo klausimas sužlugdymas būtų labai skaudus smūgis Lietuvos saugumui. Mes padarysime viską, kad valdžia persigalvotų dėl savo ketinimų.