„Mes, LVŽS, iš karto pasakėme, kad palaikome nuketėjusias šeimas ir prokurorus, kad jie kuo greičiau turėtų atsakymus ir kalti būtų nubausti.“

Ramūnas Karbauskis. Bylos politizavimas pakenktų Generalinės prokuratūros darbui

2023 02 03

Mes kalbame faktais, o Saulius Skvernelis imasi isterinės demagogijos, kuri jam, kaip partijos, kuri turi kažkokių tikslų artėjančiuose rinkimuose, vadovui nedovanotina, nes tai reiškia negebėjimą valdytis ir racionaliai mąstyti. O kas nepatiko Sauliui Skverneliui, ką mes pasakėme ne taip? Nepatinka Sauliui Skverneliui, kad neleidžiame jam papolitikuoti prieš rinkimus?

Kas jau kas, bet jis tikrai žino, kaip buvęs pareigūnas, ką reiškia prokurorui, kai į jo darbą ima kištis politikai, kurie siekia tik politinių dividendų ir dažnai daugiau trukdo, nei padeda. Jis gi tą kažkada savo laiku bandė paaiškinti Seimo Pirmininkei L.Graužinienei, bet tapęs, kaip jis įsivaizduoja, labai „dideliu“ politiku, dabar galvoja kitaip? Vargas jam...

Kaltų, pedofilų, išnaudotojų ir ištvirkėlių gali būti daugiau, gal jie net sėdi Seime, todėl bet koks politikavimas, kurį čia bando prieš rinkimus eterio ištroškęs Skvernelis inicijuoti, yra toks menkas ir daug ką pasakantis apie šį politiką, kad jau net nesinori kartotis. Be to Sauliui reiktų iš viso patylėti, nes jo frakcijos balsais Vytautas Landsbergis pripažintas valstybės vadovu, jo sprendimu slaptai privatizuotas „Ignitis“, o akcijas nusipirko konservatoriai… Tad, ar jis susijęs su konservatoriais, spręskite patys.

Žmogus išdavęs buvusius kolegas, gal jis taip nori padėti savo bičiuliui Gabrieliui Landsbergiui pabėgti nuo politinės atsakomybės? Šiandien jau niekas nenustebins, nes valdantieji deda daugybę pastangų, kad būtų išsuktos jų partinių lyderių uodegos. Tad kokios jo tada ir kiek „supuvusios vertybės“, jei jos iš viso tokios yra...

Bet, manau, kad Saulių labiausiai mano pasisakyme suerzino kitas dalykas, dėl kurio jis išvadino mus „supuvusiais vertybininkais“. Jam nepatiko, kad aš pasakiau visiems garsiai, kad jis praėjusioje Seimo kadencijoje blokavo Lytinių nusikaltėlių registrą, dėl kurio teisės aktus LVŽS dabar dar kartą pakartotinai teiks Seimo pavasario sesijoje. Skaudu? Bet tai tiesa, kurios S.Skverneliui nuryti nepavyko. Tai labai aiškiai matosi jo komentare.

Priešingu atveju, jis būtų sutikęs su mano nuomone, kad kelios savaitės dėl išsiaiškinimo Seime, kas nutekino informaciją, nėra svarbiausias dalykas šioje vaikų seksualinio išnaudojimo byloje, kur minimi net keturi vaikai.

Mes, LVŽS, iš karto pasakėme, kad palaikome nuketėjusias šeimas ir prokurorus, kad jie kuo greičiau turėtų atsakymus ir kalti būtų nubausti. O šiandien žiniasklaidai išdėsčiau argumentus, kodėl LVŽS nepalaiko neeilinės sesijos, nes:
• Dabar bet koks bandymas rengti neeilinę sesiją ir joje aiškintis kažkurias galimo informacijos nutekinimo aplinkybes, neturi jokios reikšmės pačiam tyrimui dėl pedofilijos. Todėl laiko prasme jis nėra labai skubus;
• Tos partijos, kurios dabar siekia neeilinio posėdžio, kuris truks viso labo tik DVI VALANDAS, ne tik politizuos šį klausimą – per tokį trumpą laiką gali būti padaryta klaidų, kurias puikiai išnaudos konservatoriai, kad išsisuktų nuo Seimo tyrimų komisijos, kurios sukūrimą inicijuosime prasidėsiančioje Seimo pavasario sesijoje.

K. Bartoševičiui yra pareikšti įtarimai, tyrimas tęsiasi, todėl gali daugėti tiek įtariamųjų, tiek ir aukų. Negalima bylos politizavimu pakenkti Generalinės prokuratūros darbui.

Kuo šiandien labiausiai gali padėti politikai prokuratūrai – nesikišti, o skirti daugiau lėšų, ko prokuratūra ištisai prašė prieš biudžeto priėmimą, kad jie galėtų kuo geriau atlikti savo darbą. Nei iš vieno politiko to negirdėjome. Mūsų šešėlinė Vyriausybė išklausiusi pareigūnus kreipėsi visur, kuri tik įmanoma. Pasirodo, politikams, ypač valdantiesiems ir jų satelitams stipri prokuratūra nereikalinga!