„Baisiuosi tuo, ką ir kaip daro šita valdžia, suprantu, kad sustabdyti tai galima tik politinių pokyčių keliu – rinkimuose.“

Ramūnas Karbauskis. Ar yra manančių, kad šita valdžia turi nors krislelį sąžinės?

2023 01 20

Šis klausimas šiandien jau net nebe retorinis. Suprantama, kad į jį atsakyti galima dvejopai, tačiau „taip“ atsakys tik tie, kurie priklauso konservatorių ir liberalų klanui arba naudojasi to klano suteikiamomis privilegijomis.

Šnekėsiu apie antrąjį variantą. Neseniai paskaičiau, kaip vienos Lietuvos įmonės vadovas pristatinėjo plėtros planus, džiaugėsi investicijomis iš Taivano. Skaičiau ir džiaugiausi už tą įmonę, jos darbuotojus, už tą naudą, kurią ši įmonė gali duoti Lietuvos ekonomikai.

Bet pasirodė straipsnis, kuriame akylūs žurnalistai išnagrinėjo tos įmonės ir kitų įmonių, „pritraukusių“ Taivano investicijas, savininkų ir vadovų ryšius su valdžios partijomis. Pasirodo, ne inovatyvumas ar geras vardas padėjo verslui tapti Taivano investicijų taikiniu. Partijų ir politikų, esančių valdžioje, finansinis rėmimas atvėrė galimybių vartus.

Jaučiu, jog daugelis verslininkų pasišlykštėjo tokiu valdžios elgesiu, kada verslas skirstomas į savus ir nesavus, kada konkurencija praranda prasmę, nes veikia švogerizmo principai. Šita valdžia ne tik bando sunaikinti savo politinius oponentus, bet stengiasi užtikrinti, kad juos remiantis verslas gautų išskirtines sąlygas, prieš visą kitą verslą, nežiūrint to, jog valdžia privalo būti vienodai teisinga visiems.

Tai, kas vyksta Lietuvoje – viena iš baisiausių korupcijos formų. Tikriausiai, reikia priminti kaip mūsų šalies valstybinės energetikos įmonės padėjo įsikurti Landsbergių privačiam mokyklų ir darželių verslui. Man kyla klausimas, ar už Taivano investicijas koks ministras ar Seimo narys negavo akcijų, kurioje nors iš „laimingųjų“ įmonių. Gaila, mes to niekada nesužinosime, nes net negalime sužinoti, kiek akcijų valstybės valdomoje įmonėje turi energetikos ministras Dainius Kreivys, o ką bešnekėti apie privačias bendroves.

Kita vertus, ką jau bešnekėti apie šitos valdžios moralę ir sąžinę, kai šimtus milijonų mokame už nuomojamą suskystintų dujų terminalą ofšorinei kompanijai ir tikrieji naudos gavėjai lieka nežinomi. Nestebina, kad tai buvo konservatorių ir liberalų sprendimas ankstesnėje kadencijoje. Pas juos visada viskas vyksta korupcinėse schemose, o tie prokurorai ir politikai, kurie drįsta apie tai šnekėti, yra sutrypiami, užtildomi.

Ir dabar bandoma pasakyti, kad Taivano investicijos saviems tėra sutapimas. O aš galiu savo verslo pavyzdžiais įrodyti, kad tai ne sutapimas, nes mano verslas negauna leidimų investuoti į atsinaujinančią energetiką ir gaminti pigiausią elektros energiją rinkoje. Žinau, kad lygiai tas pats atsitinka su kitais, kurie nežino „kam ir už ką atsilyginti“ arba nėra šios valdžios donorai.

Aš niekada prieš nieką valdžioje nesilenksiu ir jokių rėmimų nedarysiu, nes neprašau jokio išskirtinumo, ar kažkokios pagalbos, tiesiog noriu, kad būtų laikomasi Lietuvos Respublikos įstatymų ir lygiateisiškumo principo. Bet valdžioje yra tie, kuriems valstybė, Tauta, šeima, bendruomenė, garbė, atsakomybė yra nieko nereiškiantys žodžiai.

Aš savo verslo teisę egzistuoti, kurti, vystytis, mokėti mokesčius, mecenuoti ginsiu teisme. Tikiuosi, kad teismai yra nepriklausomi ir pavyks įrodyti, jog valstybinėms įmonėms ir institucijoms galioja Lietuvos Respublikos įstatymai. Jei mūsų teismai tuo suabejos, teks kreiptis į Europos Sąjungos teismus.

Kviečiu verslininkus, visus Lietuvos žmones nesitaikstyti su korumpuota valdžia ir ginti savo interesus. Nereikia bijoti, nes mūsų iškovota laisvė gali tapti bananų respublika, kurioje tik konservatorių ir liberalų klanai ir juos finansuojantys turės visas teises bei galimybes, o likusiems teliks skaityti Lietuvos Konstituciją, kad suprastų, kokioje valstybėje turėjome gyventi.

Baisiuosi tuo, ką ir kaip daro šita valdžia, suprantu, kad sustabdyti tai galima tik politinių pokyčių keliu – rinkimuose. Kviečiu aktyviai dalyvauti savivaldybių rinkimuose kovo 5 dieną ir pokyčius valstybėje pradėti nuo savivaldos.