„Aiškėjantys faktai, jog konservatoriai tiesiogiai dalyvavo “Igničio” privatizavime yra eilinis patvirtinimas G.Landsbergio žodžių, apie jo ir S.Skvernelio glaudų bendradarbiavimą praėjusioje Seimo kadencijoje.“

Ramūnas Karbauskis. Ar korupcija jau nebe nusikaltimas?

2022 11 23

Konservatoriaus energetikos ministro D. Kreivio ir tiesiogiai „Ignitis“ kuruojančio finansų viceministro istorija su šios įmonės akcijomis ir situacijos rimtumą neigiantis I.Šimonytės elgesys – tai dar viena iliustracija, kaip valdoma Lietuva ir kieno interesams atstovauja ši valdžia, kurioje vieni kitus gina ir dengia, nes, matyt, tam yra rimtesnė priežastis nei reputacija ir skaidrumas.

Akivaizdu, kad nei ministras, nei viceministras negali eiti pareigų, jei turi visas galimybes uždirbti iš savo politinių sprendimų. O premjerės retorika bei bandymai aiškinti žmonėms, kad čia nėra jokio kriminalo ir viskas puiku, iškėlė dar daugiau klausimų, nei atsakymų, kiek dar jų gretose yra tokių veikėjų, kurie valstybės ir visų Lietuvos žmonių finansus laiko savo asmenine pinigine, o energetikos sektorių – neišsenkančiu asmeniniu banku.

Kartas nuo karto, vos tik išlindus kažkokiam korupcijos faktui, jis imamas masiškai gesinti, rodo, kad D. Kreivio ir G. Skaistės viceministro atvejis gali būti tik mažytė milžiniško ledkalnio viršūnėlė išnirusi virš vandens, o žemiau – neregėto masto korupcija ir viena didžiausių aferų Lietuvos istorijoje.

Jau tikriausiai pastebėjote, kad praėjusioje kadencijoje, vos tik ėmėmės domėtis energetikos sektoriumi, buvome išvadinti „kvaileliais“, užpulti viešojoje erdvėje ir maišomi su žemėmis. Vertinant jau iš šiandieninės perspektyvos, panašu, kad tokių „kvailelių“ jūs daugiau ir nepamatysite, nes be mūsų daugiau nieko ir nebeliko, bent jau parlamente, ypač kai paaiškėjo, kad už energetikos asų virvelių tampomi ir S.Skvernelis su savo grupe.

Aiškėjantys faktai, jog konservatoriai tiesiogiai dalyvavo “Igničio” privatizavime yra eilinis patvirtinimas G.Landsbergio žodžių, apie jo ir S.Skvernelio glaudų bendradarbiavimą praėjusioje Seimo kadencijoje. Gaila, kad tai vyko už uždarų durų, o mes apie tai neturėjome nei mažiausio supratimo.

Pasirodo, “Igničio” privatizavimo klausimas buvo nagrinėjamas Seimo energetikos komisijoje, kurios posėdis buvo uždaras, o informacija konfidenciali. Tai paaiškina faktą, kodėl tas sprendimas nebuvo nagrinėjamas Seimo komitetuose, frakcijose, kodėl negalėjome to sustabdyti. Kiek tapo žinoma, tame Seimo energetikos komisijos posėdyje pirmu smuiku grojo dabartinis energetikos ministras D.Kreivys, nors dabar jis apsimeta, kad nežinojo, jog jo valdoma įmonė įsigijo “Ignitis” akcijų.

Kuomet D. Kreivys 2020 m. buvo tvirtinamas ministru, LR Prezidentui G.Nausėdai buvo duotas pažadas, kad prie energetikos ministro dirbs toks „prižiūrėtojas“, kuris neva atidžiai stebės, ar D. Kreivys neturi kokio nors intereso konflikto. Nežinau, ar toks asmuo dirba pas D. Kreivį, bet vertinant šiandien ištikusią reputacinę tiek ministro, tiek viso ministrų kabineto krizę, panašu, kad arba žadėtas prižiūrėtojas taip ir neatėjo į darbą, arba dirba labai prastai.

Tačiau kalbant dar rimčiau, labai suprantamas buvo Prezidento nerimas anuomet skirti ministru konservatorių siūlomą asmenį, kuris jau buvo atstatydintas iš konservatorių Vyriausybės 2011 m., nes būdamas ministru skyrė pinigus savo mamos valdomai įmonei. D. Kreivys tada irgi sakė, kad nežinojo ir pan., ir nesitraukė, kol VTEK nepripažino ir juodu ant balto neparašė, kad jis pažeidė įstatymus, nes pasirašė įsakymą dėl ES lėšų skyrimo konkursų laimėtojai – jo motinos valdomai statybų bendrovei. Jei tai primiršote, galite prisiminti.

Labai iškalbingas faktas tokį asmenį siūlyti ministru dar kartą. Juo labai daug pasakoma apie konservatorius. Todėl normalu, jog visų akys šiandien krypsta į Prezidentą. Tikimasi, kad Prezidentas pasisakys aštriai, juo labiau, kad pats priėmė D.Kreivio pažadą, jog ministrui nekils skaidrumo klausimų. Bet Prezidentas, manau, puikiai suvokia ir tai, kad vargu, ar kažkas pasikeis, jei neliks D.Kreivio Vyriausybėje.

P.S. ir pabaigai. Žinant, kad konservatorius dažnai kankina atminties sutrikimai, įvairūs nežinojimai ir žinių stoka, taip pat noriu priminti legendinę citatą. Ji šiandien labai tinka. Ją, tikriausiai, jei dabar konservatoriai galėtų ištrinti, tai mielai ištrintų visame internete. Nes ši citata viena iš geriausiai iliustruojančių, jog viena kalbėta prieš rinkimus bei ateinant į valdžią ir visiškai priešingai daroma dabar.