„Partija, kuria pasitiki Lietuvos žmonės, turi pasiūlyti stiprų kandidatą, kuris turėtų visas reikiamas savybes ir stiprią programą.“

Ramūnas Karbauskis: „Anksčiau ar vėliau visi grįš prie fundamentalių vertybių“

2023 08 31

Ramūnas Karbauskis sako, kad liberalios politinės darbotvarkės laikas baigiasi. Dėl to kalti liberalios politikos lyderiai, kurie pamiršo, kad žmonės greitai susivoks, jog yra apgaudinėjami, tapo politinės propagandos įkaitais, o viešajame gyvenime vis mažiau vietos lieka žmogiškumui, paprastam žmogui, tradicijų, šeimos, mažų miestų bei kaimų puoselėjimui, žodyje „laisvė“ liko tik jos imitacija. Apie tai, koks politinis sezonas laukia Lietuvos ir Europos artimiausiu metu, kalbamės su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu.

Jūs vertinamas kaip politikas, kuris numatote kelis žingsnius į priekį. Ar Jūsų pasitraukimas iš Seimo pasiteisino?

Taip. Nes jau pirmosiomis dienomis po rinkimų buvo aišku, kad su šia valdančiąja dauguma mums nepavyks susitarti, nes mūsų požiūris į valstybę ir jos valdymą kardinaliai skiriasi. „Valstiečiai“ tapo politinio šantažo įkaitais ir norėdamas, kad frakcija gautų visus jai kaip didžiausiai opozicinei jėgai priklausančius instrumentus ir galėtų dirbti, pasitraukiau iš Seimo. Valdantieji galvojo, kad tai mus susilpnins, tačiau gavosi atvirkščiai – aš tapau laisvu komentuoti valdžios darbus kaip mokesčių mokėtojas ir galėjau skirti daug daugiau dėmesio ir laiko partijos aktyvui, verslui, kultūros, vėžio prevencijos projektams.

S. Skvernelio ir kelių asmenų, kurie su LVŽS pateko į Seimą, išdavystė, Jūsų taip pat nesusilpnino? Juk matėme spaudoje antraštes, kad byra LVŽS skyriai...

Tuo metu buvo labai daug dezinformacijos ir faktai neatitiko tiesos. Buvo daug norinčių, kad mūsų nebeliktų politikoje. Tačiau, žmonės turi žinoti, kad iš LVŽS visos Lietuvos mastu tuo metu pasitraukė apie 100 žmonių, kurie buvo suvilioti S.Skvernelio pažadais. Dabar matome, kad pasitraukė tie, kurių interesai sutapo su S.Skvernelio – tai atskleidė čekiukų skandalas. Kada Ausma Miškinienė ir dalis buvusių LVŽS narių perbėgo į S. Skvernelio Demokratų „Vardan Lietuvos“ partijos gretas, galvojau, kas tam turėjo įtakos. Dabar atsakymą žinau – bene garsiausiai čekiukų skandale pagarsėjusi merė ir jos kolegos taryboje grobstė savivaldybės lėšas ir puikiai suvokė, jog tiems faktams išaiškėjus, šie žmonės bus pašalinti iš LVŽS bei bus pareikalauta atsistatydinimo iš užimamų pareigų. S.Skvernelis nepareikalavo. Šiandien S.Skverneliui galiu padėkoti tik už tai, kad su juo iš LVŽS pasitraukė asmenys, kurie žinojo, kad mes nesam „atkatų“ partija, netoleruojame apgavikų ir sukčių, taip pat tų, kurių tikslas pabūti valdžioje tam, kad susikurtų rojų sau ir savo bičiuliams. Apgailestauju, kad LVŽS S.Skverneliui, ausmoms ir kitiems prisiplakėliams tapo tramplinu į valdžios viršūnes, kurias jie naudojo ne taip, kaip pasakojo mūsų rinkėjams.

Jūs keliate savo kandidatą į Prezidentus – Aurelijų Verygą. Kodėl priėmėte tokį sprendimą?

Partija, kuria pasitiki Lietuvos žmonės, turi pasiūlyti stiprų kandidatą, kuris turėtų visas reikiamas savybes ir stiprią programą. Tik taip žmonės matys, ką mes siūlome, kokiomis programinėmis nuostatomis mes konkuruojame su kitomis politinėmis jėgomis, kaip mes matome vidaus ir užsienio politiką. Žmonės turi žinoti, kad yra pasirinkimas ir kitas kelias, nei dabar mums siūlo valdantieji, kurių sprendimai žalingi tiek ekonomiškai, tiek šalies įvaizdžio prasme.

Kodėl nekeliate savo kandidatūros?

Kaip pastebėjote, aš esu politikoje ne dėl postų. Man svarbu, kad politinė jėga, kuriai vadovauju, atstovautų Lietuvos žmonėms visose srityse tų asmenų, kurie tam turi visas reikiamas savybes. Mūsų partijoje esantys politikai savo žinias ir veiklas skiria tarnystei žmonėms. Darbus organizuoja vedini fundamentalių vertybių, kurios yra bendros didžiajai daliai Lietuvos žmonių. Kitų partijų politikai siekia postų dėl įtakos, dėl pinigų, ką dabar labai ryškiai matome su šia valdžia – jų sprendimai orientuoti į jų asmeninę naudą. Tarkim visiems gerai žinomas „Igničio“ klausimas. Jeigu žmonės mus palaikys visuose rinkimuose ir išreikš pasitikėjimą, tuomet neatmetu galimybės vadovauti mūsų formuojamai Vyriausybei.

Jūsų partija bene vienintelė šiandien pasisako už tradicinę šeimą ir tradicines vertybes? Kodėl nesekate kitų partijų keliu ir nekrypstate į liberalų pusę?

Absoliuti Lietuvos gyventojų dalis apklausose labai aiškiai sako, kad tradicinės vertybės yra jiems labai svarbios. Mes atstovaujame šiai Lietuvos daliai. Ar teisingas pasirinkimas saugoti tradicijas ir jų pagrindu kurti valstybę, atsakymas jau yra šiandien, nes konservatyvi politika, kuria vadovaujamės ir mes, (ne Lietuvos konservatoriai, kurių linija aiškiai liberali ir jų pėdomis sekantys socialdemokratai bei S.Skvernelio demokratai. tai aiškiai matosi ir balsavimuose Seime vertybių klausimais) šiandien Europoje sparčiai skinasi kelią, ypač Lenkijoje ir Italijoje. Žmonės atsikando liberalios politikos ir atsigręžia į tikruosius konservatorius, kurie pasisako už tautų ir tradicinių, krikščioniškų vertybių Europą.