„Šėšėlinė Vyriausybė ragina Seimą neratifikuoti Stambulo konvencijos ir kviečia Vyriausybę užtikrinti realią ir efektyvią smurto atsiradimo priežasčių prevenciją.“

Ramūnas Karbauskis. Šešėlinio kabineto posėdis derlingas pasiūlymais Vyriausybei ir Seimui

2021 03 26

Šėšėlinė Vyriausybė ragina Seimą neratifikuoti Stambulo konvencijos ir kviečia Vyriausybę užtikrinti realią ir efektyvią smurto atsiradimo priežasčių prevenciją, skiriant tam pakankamai lėšų bei peržiūrint neveikiančias ar neefektyviai veikiančias programas bei priemones. Šešėlinis kabinetas taip pat ragina užtikrinti realią ir efektyvią pagalbą smurtą patyrusioms moterims bei primena, kad neįvertinus didelės dalies žmonių nuomonės priimti prieštaringi sprendimai nėra tvarūs, o tai, pasikeitus politinių jėgų pusiausvyrai, lemtų LVŽS siekį denonsuoti Stambulo konvenciją.

Vakar taip pat nusprendėme kreiptis į Seimą, jog šis nesiimtų jokių alkoholio kontrolės politikos liberalizavimo priemonių, kol nesulaukė tarptautinės mokslininkų bendruomenės atliekamo jau priimtų alkoholio kontrolės politikos priemonių vertinimo. Taip pat šešėlinė Vyriausybė prašo į visus sisteminių alkoholio kontrolės politikos peržiūros mechanizmus įtraukti ir opozicijos atstovus, užtikrinti tolimesnį Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo funkcionavimą ir reikiamą jo finansavimą, tęsti pradėtų svarbių pagalbos priklausomiems asmenims priemonių, tokių kaip priklausomybės konsultantų, finansavimą ir veiklą.

Žinoma, mūsų akiratyje buvo ir valdančiųjų užmojai kardinaliai keisti mūsų rinkimų sistemą, naikinti vienmandates, sumanymas, kad Prezidentą rinktų ne visi piliečiai, o Seimas. Nemanėme, kad tokį absurdą teks mums svarstyti ir valdantiesiems dar kartą priminti, kad gyvename demokratinėje visuomenėje, o ne keistų konservatorių ir liberalų eksperimentų su Tauta „laboratorijoje“ . Valdančiųjų elgesys sau palankiai transformuojant rinkimų sistemą sukuria pavojingą precedentą, kad esminiai politinės sistemos dalykai – Seimo sudėtis ir jo sudarymo principai, valstybės vadovo rinkimų tvarka – gali būti kaitaliojami priklausomai nuo to, kokia partija vadovauja Seimo daugumai ir kas jai yra palanku kituose rinkimuose. Tokiame farse negalime dalyvauti. Todėl nusprendėme rekomenduoti LVŽS frakcijai trauktis iš darbo grupės Seime, kurią sudarė konservatoriai, siekdami apversti aukštyn kojomis mūsų rinkimų sistemą.

Taip pat mūsų akiratyje buvo Klaipėdos miestas ir rajonas. Šiame posėdyje LVŽS šešėlinė Vyriausybė pritarė šešėlinio susisiekimo ministro Arvydo Vaitkaus pateiktam Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo projektui. Jei šiam projektui pritars Seimas, Klaipėda galės svarstyti alternatyvaus geležinkelio, saugant uostamiesčio gyventojus nuo taršos ir Girulių mišką nuo kirtimo, galimybę.