LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis pabrėžia, kad metas, kada dėl karantino ribojimų ilgai buvo uždaryti verslai, nėra ir tinkamas laikas didinti rinkliavas ar mokesčius.

Prasidėjus rudens sesijai LVŽS kreipėsi į Seimo narius ir visuomenę

2021 09 09

Pažymėdama, kad Seimas savo rudens sesiją pasitinka ypač sudėtingu metu, kai valstybę alina dvi nacionalinio lygmens ekstremalios situacijos, o susipriešinimas visuomenėje yra pasiekęs iki tol neregėtą mastą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kreipėsi į Seimo narius bei visuomenę.

LVŽS kreipimesi pažymima, kad LVŽS su nerimu stebi augantį visuomenės susiskaldymą.

„Valdžios nenoras ar tiesiog baimė kalbėtis su žmonėmis neša pražūtingus vaisius, kurie prasiveržia smurto protrūkiais ar emigracija iš mūsų valstybės. Valstybėje kylantį nevilties jausmą dar gali pagilinti kylanti nauja pandemijos banga, artėjantis šildymo sezonas, kuris vyks pakėlus elektros bei dujų kainas, augančios būtiniausių produktų kainos. Tokiu metu žmonės iš valdžios tikisi rimties, apmąstytų darbų ir nesiblaškymo smulkmenose ar tuose dalykuose, kurie kelia susipriešinimą. Dėl to, siekdami konflikto visuomenėje nuraminimo, raginame visas politines jėgas ir visus Seimo narius neformuoti tokios Seimo darbotvarkės, kuri būtų apkrauta prieštaringais ir susiskaldymą keliančiais klausimais: narkotikų dekriminalizavimu, homoseksualų partnerystės įteisinimu, lyties keitimu. Tai nėra klausimai, kurie kaip nors padėtų valdyti krizes. Priešingai, jau pakankamai matėme, kokias įtampas jie sukelia“, – rašoma LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio pasirašytame tekste.

Tam antrina ir LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė, pabrėždama, kad Seimo rudens sesija yra iššūkis dar ir dėl to, kad joje bus tvirtinamas valstybės biudžetas, kam reikia ypač didelio visų politikų susitelkimo, nes patvirtintas valstybės biudžetas didele dalimi lems tai, kokie bus artimiausių metų prioritetai ir darbai.

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis pabrėžia, kad metas, kada dėl karantino ribojimų ilgai buvo uždaryti verslai, nėra ir tinkamas laikas didinti rinkliavas ar mokesčius.

„Kaip politinė jėga tikrai negalėsime pritarti tokiam automobilių apmokesdinimo modeliui, kuris yra pristatytas visuomenei, nors, neabejoju, rasime platų sutarimą didinant pensijas, keliant NPD dydį bei taip keliant mažiausiai uždirbančių gerbūvį. Būtent to dabar iš mūsų laukia Lietuvos žmonės. Kaip ir pozityvių veiksmų, o ne gąsdinimo ir draudimų, skatinant vakcinaciją. Tad tikimės, kad Seimui pavyks priimti įstatymą, kompensuojant sunkių nepageidaujamų reakcijų į vakcinas sukeltą žalą. Taip žmonės bus padrąsinti. Kartu raginkime vakcinuotis vyresnius kaip 80 metų. Jų nesame tinkamai apsaugoję! Šių žmonių nemotyvuoja ir galimybių pasai. Kartu ieškokime priemonių kaip juos pasiekti namuose ir užkalbinti“, – sakoma LVŽS kreipimesi.

Pareiškime pasisakoma ir dėl penktadienį planuojamų mitingų. LVŽS pažymi suprantanti, kad rugsėjo 10 dieną savo nuomonei ir pilietinei pozicijai išreikšti į aikštes ir gatves susirinks nemažas kiekis valdžios veiksmais nusivylusių žmonių. „Kiekvienas žmogus turi teisę tokiai savo nuomonės raiškos formai ir mes gerbiame kiekvieno pasirinkimą būtent mitingo būdu išreikšti nepritarimą vykdomai valstybės politikai. Pritardami kiekvieno asmens teisei į susibūrimus, kviečiame protestuoti taikiai ir teisėtais būdais. Tik taip auginame demokratiją ir tik gerbdami įstatymą galime ją apsaugoti“, – nurodoma pareiškimo tekste.

Visą kreipimosi tekstą galite rasti čia.