„Policijos žlugdymas yra akivaizdus kenkimas valstybei.“

Policijos atstovai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje: policijos pareigūnas uždirba mažiau už „Barboros“ vairuotojus

2023 05 24

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos šešėlinės Vyriausybės posėdyje Lietuvos policijos atstovai pristatė policijos padėtį šalyje. Anot pareigūnų atstovų, policijos situacija sudėtinga, mažėja darbuotojų, didėja krūviai, nemuotyvuoja ir nekonkurencingi atlyginimai, nėra jokių planų, kaip pritraukti pareigūnus ir paskirstyti teisėsaugos funkcijas šalyje. Pasak šešėlinės Vidaus reikalų ministrės Guodos Burokienės, konservatorių paskirtos ministrės nekompetencija akivaizdi, valdžios požiūris atsainus, negana to, valdančiųjų rengiama valstybės tarnybos reforma dar labiau pablogins policijos pareigūnų situaciją.

„Policijos žlugdymas yra akivaizdus kenkimas valstybei. Valdantieji daug kalba apie karo ir kitas grėsmes, tačiau vietoje piliečių saugumo užtikrinimo, jie pasirinko kitą kelią. Jau dabar sulaukiame skambučių iš regionų ir didžiųjų miestų, kad policija nespėja reaguoti į iškvietimus, nes neturi žmogiškųjų resursų, kas šiandien ir yra didžiausia problema. Būtina kuo skubiau užtikrinti reikiamą policijos finansavimą ir policijos pareigūnų atlyninimų kėlimą“, – sako G. Burokienė. Tačiau, pasak jos, valdžia teigiamų pokyčių nežada, o rugsėjo mėnesį valdantieji atneš valstybės tarnybos reformos antrą dalį, kuri skaudžiai kirs statutiniams pareigūnams.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė teigė, kad šiandien policininkų situacija yra liūdna, ypač nerimą kelią funkcijoms neadekvačiai per maži atlyginimai ir teigė, kad motyvuoti policininką sunku, kai „Barboros“ vairuotojas uždirba daugiau.

LVŽS šešėlinė Vyriausybė rengia savo pasiūlymus, kaip gerinti policijos padėtį ir maksimaliai užtikrinti gyventojų saugumą šalyje. Pasiūlymai bus derinami su policijos pareigūnus vienijančiomis organizacijomis ir policijos vadovais.