Anot, D. Gaižausko, tolesnis komiteto darbas turėtų paaiškėti po tolesnių konsultacijų tarp komiteto narių artimiausiomis dienomis.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas stabdo posėdžius

2024 03 26

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) laikinasis pirmininkas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovas Dainius Gaižauskas paskelbė, kad laikinai stabdomas komiteto darbas.

Tokį sprendimą D. Gaižauskas teigia priėmęs po konsultacijų su kitais opozicijos atstovais dėl vis dar nepaneigtų korupcinių įtarimų krašto gynybos sistemoje.

„Pasitraukdamas iš posto buvęs krašto apsaugos ministras ministras Arvydas Anušauskas pateikė daug nerimo keliančios informacijos dėl masinės korupcijos krašto saugumo sistemoje. Korupciniai įtarimai mesti ne tik ministerijai, bet ir visam NSGK komitetui. Dėl šių aplinkybių nusprendėme laikinai stabdyti darbą, kol tokių rimtų kaltinimų šešėlis nebus galutinai išsklaidytas“, – teigė D. Gaižauskas.

Anot parlamentaro, tolesnis konservatorių atstovų nenoras iki galo išsklaidyti abejones bei viską nurašyti vien pasitraukusio ministro emocijoms kelia rimtų įtarimų.

„Nacionalinio saugumo srityje konservatoriai sugriovė tarpusavio pasitikėjimą, todėl neatsakius į visus klausimus, tolesnis darbas yra sunkiai įmanomas. Pats prezidentas pabrėžė, kad nereaguojant į tokius kaltinimus būtų padaryta milžiniška žala valstybei. Todėl stabdome bet kokį dalyvavimą partijų susitarimuose ar komitetų veikloje jei nebūsime šimtu procentų tikri, jog šiuo metu net 2 mlrd. eurų siekiantis ir ateityje dar labiau didėsiantis krašto apsaugos biudžetas bus apsaugotas nuo korupcinių schemų ir netinkamo lėšų naudojimo ar grobstymo“, – komentavo D. Gaižauskas.

Anot, D. Gaižausko, tolesnis komiteto darbas turėtų paaiškėti po tolesnių konsultacijų tarp komiteto narių artimiausiomis dienomis.