LVŽS frakcija kreipėsi į STT dėl pasirodžiusių kaltinimų viešojoje erdvėje, esą ji su V. Sutkumi organizavo R. Masiulio „nuvertimą”

LVŽS neigia bet kokias sąsajas su V. Sutkumi ir prašo STT paaiškinti teiginius esą V. Sutkus galėjo veikti R. Masiulio atleidimą

2020 06 04

Viešoje erdvėje pasirodžius kaltinimams valdančiajai daugumai, kad neva jie su Valdu Sutkumi organizavo Roko Masiulio „nuvertimą”, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija Seime kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) paaiškinti teiginius esą V. Sutkus galėjo veikti R. Masiulio atleidimą, kad politikai, ypač artėjant rinkimams, nemanipuliuotų šia tema ir STT atliekamu ikiteisminiu tyrimu.

„LVŽS frakcijai yra gerai žinomos dalykinės bei politinės R. Masiulio atleidimo iš užimamų pareigų priežastys: negebėjimas susitvarkyti su žvyrkelių asfaltavimo programa bei kitomis Susisiekimo ministrui pavestomis užduotimis, ką ne kartą ministrui buvome išsakę, o taip pat tai, kad keičiantis koalicijos sudėčiai kiti koalicijos partneriai prisiėmė atsakomybę už Susisiekimo ministerijos kuruojamų klausimų sprendimą. Mums taip pat žinoma, kad su V. Sutkumu LVŽS politinė vadovybė niekada neaptarinėjo R. Masiulio politinės ateities ar darbo kokybės klausimų. Mes žinome ir tai, kad V. Sutkus LVŽS frakcijos akyse autoriteto neturėjo, dėl savo veiklos, kuri sulaukdavo opozicijos palaikymo, buvo laikomas valdžios oponentu. Visada smerkėme ir smerkiame tokius galimai korupcinius metodus ir politinės korupcijos schemas, kurias atskleidžia STT tyrimai, nes puikiai suvokiame, kaip jos kenkia valstybės tvarumui ir neigiamai veikia Lietuvos žmones, nes kalba eina apie nesąžiningus politikų ir įtakos grupių veiksmus. Todėl visi teiginiai, neva, V. Sutkus galėjo daryti įtaką kažkokiems sprendimams R. Masiulio atleidimui yra nesuprantami“, - sako frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Šių metų birželio 3 d. Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešime žiniasklaidai yra teigiama, kad: „Kaip įtariama, V. Sutkus, galimai už neteisėtą atlygį tikslingai organizavo, rinko ir viešai teikė tendencingai neigiamą informaciją, turėdamas tikslą sumenkinti tuometinio Susisiekimo ministro Roko Masiulio autoritetą, dalykinę ir politinę reputaciją. Tokiu būdu buvo siekta, kad R. Masiulis būtų pašalintas iš Susisiekimo ministro pareigų.“