„Pareigūnai išsakė savo nuogąstavimus, kad siūlomi pakeitimai reikšmingai pablogintų šiuo metu dirbančių teisėsaugos pareigūnų socialines garantijas ir net pablogintų šalies saugumo situaciją.“

LVŽS Seimo frakcija su teisėsaugos pareigūnų profsąjungų atstovais aptarė rengiamą vidaus reikalų sistemos pertvarką

2023 10 10

Antradienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime susitiko su šalies teisėsaugos profesinių sąjungų atstovais - aptarti šiuo metu Vidaus reikalų ministerijos siūlomus vidaus reikalų sistemos pakeitimus.

Į susitikimą su LVŽS frakcijos parlamentarais atvyko Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas, šios profesinės sąjungos tarybos narė Nomeda Kačiulienė ir tarybos patarėjas Mindaugas Ardišauskas.

„Pareigūnai išsakė savo nuogąstavimus, kad siūlomi pakeitimai reikšmingai pablogintų šiuo metu dirbančių teisėsaugos pareigūnų socialines garantijas ir net pablogintų šalies saugumo situaciją. Buvo atkreiptas dėmesys, kad, jei siūlomos vadinamosios policijos reformos pataisos būtų priimtos, prasidės masinis vidaus reikalų sistemos pareigūnų išėjimas iš tarnybos, mat žmonės tiesiog nenorės prarasti šiuo metu jau užtarnautų socialinių garantijų. Taip pat abejojama, ar siūlomas Viešojo saugumo tarnybos prijungimas prie Policijos departamento nepakenks nacionaliniam saugumui, mat abiejų tarnybų funkcijos yra savarankiškos, ir jų sujungimas gali palikti spragų teisinėje bazėje. Frakcijos svečiai baiminasi, kad reformos taps kliūtimi naujų pareigūnų atėjimui, nes būtent didesnės nei kitiems viešojo sektoriaus dirbantiesiems galiojančios teisėsaugos pareigūnų socialinės garantijos, kurias užtikrina dabar galiojanti teisinė sistema, yra tas veiksnys, kuris motyvuoja jaunus žmones rinktis pareigūno profesiją“, – sakė LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė.

„Daugiausia nerimo mūsų bendruomenei kelia siūlomas Viešojo saugumo tarnybos prijungimas prie Policijos departamento. Manome, kad toks savarankiškų funkcijų sujungimas kelia grėsmę nacionaliniam šalies saugumui, blogina pareigūnų darbo sąlygas ir socialines garantijas. Visa reforma yra vykdoma buldozerio principu, neatsižvelgiama, kad Viešojo saugumo tarnybos ir policijos funkcijos yra iš esmės visiškai kitos, savarankiškos, tad ministerijos teiginys, esą reikia naikinti funkcijų dubliavimąsi neatlaiko kritikos, nes tiesiog tai yra netiesa. Mes išsakėme savo nuogąstavimus, kad tokia reforma, kokia siūloma, iš esmės sugriaus visą viešojo saugumo užtikrinimo šalyje galimybę, nes iš tarnybos grasina pasitraukti iki 70 proc. visų dirbančiųjų sistemoje, ir prašėme Seimo frakcijos nepalaikyti stumiamos reformos“, - teigė Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Pauliukas.

LVŽS frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė sako, kad vadinamoji policijos reforma iš tiesų kelia daug klausimų, į kuriuos reikia žiūrėti rimtai, tad išklausymas visų suinteresuotų šalių yra būtinas.

„Mūsų frakcija yra atvira diskusijai su visomis šalimis, tačiau atkreipiu dėmesį, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija nepalaikys jokių pokyčių, kurie blogintų pareigūnų darbo sąlygas, socialines garantijas ar keltų grėsmę nacionaliniam šalies saugumui ir viešosios tvarkos užtikrinimo galimybei“, – teigė politikė.