Didžiausiai opozicinei frakcijai priklauso teisė būti atstovaujamai Seimo vadovybėje, tiek ir vadovauti Audito komitetui.

LVŽS ragina valdančiuosius suteikti LVŽS frakcijai visas jai priklausančias teises

2020 12 04

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ragina valdančiuosius baigti tyčiotis iš daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos žmonių, kurie Seimo rinkimuose balsavo už LVŽS, ir suteikti suformuotai didžiausiai opozicinei frakcijai visus instrumentus, opozicijai priklausančius pagal Seimo Statutą ir parlamentines tradicijas, kurių iki šiol nuosekliai laikėsi visi ankstesnieji Seimai.

Didžiausiai opozicinei frakcijai priklauso teisė būti atstovaujamai Seimo vadovybėje, tiek ir vadovauti Audito komitetui. LVŽS atstovų teigimu, valdančiųjų siekis, kad Seimo Audito komitetui vadovautų mažumos atstovas, yra ne tik Seimo statuto pažeidimas, bet ir įrodymas, kad valdantieji atsisako elementarios politinės kultūros ir konstruktyvaus darbo Seime. LVŽS ragina valdančiuosius gerbti ir rinkėjus, ir save, o vietoje intrigų ir politinių žaidimų pagaliau imtis darbų, kurių laukia Lietuvos žmonės.

 „Valdantieji negali neigti Seimo Statuto ir parlamentinių tradicijų. Jie puikiai žino, kad mes 2016 m. net nekėlėme klausimo dėl to, kas priklausė opozicijai ir sutikome, kad Audito komitetui vadovautų didžiausios opozicinės partijos – konservatorių atstovė Ingrida Šimonytė. Jie taip pat turi pasielgti ir su LVŽS, priešingu atveju, būtent valdančiųjų rankomis Lietuvoje, vienoje iš Europos Sąjungos valstybių, vyks nedemokratiški procesai ir mūsų šaliai užtrauks ne tik didžiulę gėdą, bet ir padarys didelę žalą mūsų visų bendromis pastangomis tris dešimtmečius puoselėtai demokratijai“, – sako LVŽS pirmininkas R. Karbauskis.

Vakar vakare posėdžiavusi LVŽS frakcija svarstė susidariusią situaciją, kai valdantieji sistemingai jau visą mėnesį pažeidinėja opozicijos teises. Posėdyje buvo akcentuota, kad Seimo valdantieji ir Seimo Pirmininkė toliau vengia suteikti didžiausiai opozicinei frakcijai jai teisėtai priklausančius instrumentus, kurie užtikrintų demokratiškus sprendimus Seime, išrinktų demokratiniuose rinkimuose partijų atstovų lygiateisiškumą, parlamentarizmo tradicijų tęstinumą. Frakcija priėmė sprendimą ir toliau nedalyvauti nei Seniūnų sueigoje, nei dirbti komitetų vadovybėje, kol nebus atstatytas teisingumas ir nebus priimti sprendimai, leidžiantys didžiausiai opozicinei frakcijai dalyvauti Seimo darbe, kaip numato Seimo Statutas ir ilgametės tradicijos.

„LVŽS frakcija pareiškia, kad patvirtinus Seimo Pirmininko pavaduotoju Joną Jarutį, frakcija neatsisako sprendimo nedalyvauti komitetų vadovybės formavime, kol LVŽS frakcijai nebus suteiktas didžiausiai opozicinei frakcijai priklausantis instrumentas – Seimo Audito komiteto vadovo pozicija. Mūsų frakcija akcentuoja, kad tokiu žingsniu siekiame ne postų, o tai, kas mums priklauso – opozicijos darbo instrumentų“, – sako LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė.

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, jog jam pasitraukus iš Seimo, valdantiesiems nebeliko priežasčių, kodėl toliau reikia kenkti LVŽS frakcijai. Jis sveikina frakcijos narius, kad jie nepasiduota valdančiųjų spaudimui ir neišsižada to, kas frakcijai priklauso.

„Šie sprendimai yra ženklas, kad frakcija yra ištikima mūsų partijos vertybėms ir savo rinkėjams. Žinoma, net neabejoju, jog valdančiuosius liūdina tai, kad pasitraukus man, LVŽS frakcija nebyra. Tai dar vienas įrodymas jiems, kad esame ryžtingai nusiteikę ir nesileisime siunčiami į būdą, kaip atrodo ir norėtųsi valdantiesiems“, – LVŽS frakcijos sprendimą komentavo R. Karbauskis.

Lapkričio 19 d. LVŽS frakcija pranešė, jog atsisakė bet kokių vadovaujančių pareigų komitetuose, komisijose bei kituose Seimo struktūriniuose padaliniuose, pasitraukė iš Seniūnų sueigos veiklos, nes valdantieji sistemingai pažeidinėja LVŽS frakcijos, kaip didžiausios opozicinės frakcijos, teises ir tokiu būdu Seime kelia grėsmę demokratijai. Tokios nuostatos bus laikomasi tol, kol nebus atstatytos visos šiuo metu pažeidžiamos opozicijos teisės.