R. Karbauskis sako nevertinsiąs kandidato priklausomybės šiai partijai, tačiau nuslėptas biografijos faktas kelia daug klausimų dėl kandidato sąžiningumo.

LVŽS pirmininkas R.Karbauskis apie mero rinkimus Kupiškyje: A.Raslanas nuo rinkėjų nuslėpė, kad priklausė komunistų partijai

2023 10 12

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad LVŽS kandidatė į Kupiškio rajono savivaldybės meres Eglė Blaževičienė dalyvauja negarbingoje kovoje, nes nuo rinkėjų kitas kandidatas – Algirdas Raslanas, kurį iškėlė Lietuvos socialdemokratų partija, slepia savo biografijos faktą, kad praeityje politikas priklausė komunistų partijai. Tai, pasak LVŽS lyderio, tvirtina net keli šaltiniai. R. Karbauskis sako nevertinsiąs kandidato priklausomybės šiai partijai, tačiau nuslėptas biografijos faktas kelia daug klausimų dėl kandidato sąžiningumo.

„Fakto, kad priklausei komunistų partijai nuslėpimas, gali reikšti tik viena - kad nori pasiekti kuo didesnį rinkėjų elektorato ratą, kurio didžiajai daliai gali būti nepriimtinas kandidatas, turėjęs ryšių su Lietuvą okupavusios valstybės struktūromis. Struktūromis, kurių veikla buvo nukreipta prieš Lietuvos nepriklausomybę, lietuvybę ir viską, kas susiję su mūsų lietuvių tauta. Visa tai atskleidžia, kad kandidatas nėra sąžiningas su rinkėjais, manipuliuoja informacija, siekdamas atrodyti geriau nei yra“, – sako R. Karbauskis.

Pasak jo, rinkėjai turi teisę žinoti apie kandidatų veiklas jų praeityje, kad galėtų priimti atitinkamą sprendimą rinkimų metu.

„Jau keletą mėnesių Lietuvoje vyksta viešos diskusijos - apie moralinę pareigą atskleisti tokias aplinkybes rinkėjams“, – sako R. Karbauskis, primindamas ir tai, kad LVŽS pasisako už KGB archyvų išviešinimą.