Terorizmui ir jo pateisinimui nėra ir negali būti vietos – nei žiniasklaidoje, nei Lietuvos Respublikos Seime, nei niekur Lietuvoje ar pasaulyje. 

LVŽS pareiškimas dėl neapykantą kurstančių ir teroristinius išpuolius palaikančių pasisakymų

2023 10 10

Mes, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei šios politinės partijos frakcija Seime, griežtai smerkiame Lietuvos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose paskutiniu metu pasirodančius viešus pasisakymus, tame tarpe – ir aukštas pareigas valstybėje einančių politikų, kurie leidžia suprasti tokius kalbėtojus remiant teroristinės grupuotės „Hamas“ veiksmus nepriklausomoje Izraelio valstybėje ir juos pateisinant.

Terorizmas neturi tautybės, vardo, šalies ar profesijos. Terorizmui ir jo pateisinimui nėra ir negali būti vietos – nei žiniasklaidoje, nei Lietuvos Respublikos Seime, nei niekur Lietuvoje ar pasaulyje. Terorizmas yra ir turi būti nepriimtinas, smerktinas ir įvertintas visu įstatymo griežtumu.

Tokių pasisakymų, kokie pasirodė paskutinėmis savaitėmis viešojoje erdvėje, negalima laikyti tik netiksliai pasirinkta komunikacijos klaida, vadinamuoju lapsus linguae.

Ne, tai yra gerai apgalvotas, sąmoningas ir įžūlus antisemitizmas ir terorizmo pateisinimas.

Griežtai smerkiame tokius veiksmus ir nuo jų atsiribojame.

Solidarizuojamės su teroristinio išpuolio Izraelio valstybėje aukų šeimomis, užjaučiame jas ir visokeriopai palaikome.

Kreipiamės į Lietuvos Respublikos Seimo frakcijas – aiškiai ir vienareikšmiai pasmerkti viešus kolegų pasisakymus, kuriais jie demonstruoja antisemitizmą, kursto neapykantą ir sudaro įspūdį, kad galima pateisinti teroristų veiksmus, ir nuo tokių pasisakymų atsiriboti.

Kreipiamės į Lietuvos Respublikos Generalinę Prokuratūrą, ragindami nedelsiant įvertinti tokius viešoje erdvėje publikuojamus įrašus ir pasisakymus Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 2501 straipsnio (Teroristinių nusikaltimų kurstymas) požiūriu.


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vardu –
pirmininkas Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos LR Seime vardu –
frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė