LVŽS šešėlinės Vyriausybės krašto apsaugos ministras Dainius Gaižauskas teigia, kad Lietuva susiduria su organizuota informacine ataka. 

LVŽS kviečia piliečius išlikti budriais, o valdžią – pagaliau susiimti

2023 10 13

Šimtams Lietuvos mokyklų gavus žinutes su grasinimais, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ragina piliečius išlikti ramiais, o valdžią – imtis visų priemonių, kurios užtikrintų piliečių saugumą.

LVŽS šešėlinės Vyriausybės krašto apsaugos ministras Dainius Gaižauskas teigia, kad Lietuva susiduria su organizuota informacine ataka. D. Gaižauskas jau kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką, jog būtų sušauktas posėdis situacijai įvertinti.

„Įvykiai Izraelyje, Ukrainoje, Kosove, didėjanti įtampa Moldovoje ir kitur tik sustiprina grėsmių pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje, foną, todėl raginame Lietuvos Vyriausybę nedelsiant imtis visų reikalingų priemonių ir resursų, kad būtų užtikrintas Lietuvos piliečių saugumas tiek šalyje, tiek už jos ribų, nes pastarosios savaitės įvykiai rodo visišką mūsų šalies atsakingų institucijų neveiksnumą ir nekompetenciją, evakuojant šalies piliečius iš Izraelio. Mokytis jau nėra kada, reikia imtis veiksmų ir būti pasirengus visiems atvejams. Deja, bet turime konstatuoti, kad Vyriausybės nekompetencija yra grėsmė nacionaliniam saugumui. Tačiau tai įvertinę piliečiai turi žinoti, kad net ir valdžios engiama teisėsauga yra pasirengusi apginti savo piliečius“, – sako D. Gaižauskas.

Jis ragina Vyriausybę pamiršti pastarosios užmojus silpninti turimas teisėsaugos ir saugumo struktūras, o kuo skubiau didinti Lietuvos policijos, viešojo saugumo tarnybos pajėgumus: „Matome didelį teisėsaugos pareigūnų trūkumą, dabar jie dar gąsdinami nauju statutu, kuriuo vadovaujantis, jie neteks socialinių garantijų ir dalies pajamų. Šiandien Lietuvoje tokių diskusijų net negali būti, situacija neeilinė, atėjo neramūs laikai ir turime būti pasiruošę ne tik malšinti neramumus šalyje, užkirsti kelią teroro išpuoliams, bet ir užtikrinti Lietuvos sienos saugumą“.

LVŽS ir šios politinės partijos šešėlinės Vyriausybės vardu pareiškimą darantis politikas atkreipia dėmesį, kad ypač šiuo metu, kada vyksta neramumai Izraelyje, o buvęs „Hamas“ vadovas paragino visus pasaulio musulmonus, palaikant palestiniečius, penktadienį stoti į kovą su Izraeliu ir surengti džihado (šventojo karo) dieną, pasigendama URM vadovo Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovės Ingridos Šimonytės darbų ir viešų pareiškimų dėl Lietuvos piliečių saugumo.

Tuo tarpu LVŽS Pirmininkas Ramūnas Karbauskis bei jo pavaduotojas Aurelijus Veryga kviečia visuomenę susitelkti, išlikti budriems.

„Tai, kas vyksta šiomis dienomis, yra rimtas išbandymas ne tik tarnyboms, bet ir visuomenei. Toks fonas gali pasitarnauti teroristams imtis realių veiksmų, todėl budrumo negalima prarasti. Todėl palaikome ir suprantame, kodėl tėvai imasi budėti prie žydų mokyklų, kur atsižvelgiant į tarptautinį kontekstą, rizika gali būti reali“, – sako R. Karbauskis.

Aurelijus Veryga savo socialiniame tinkle Facebook paskelbė informaciją, kurią šiandien turėtų žinoti kiekvienas pilietis:
- būkime labai budrūs, nes dabar tai ir yra išbandoma;
- stebėkim, kas vyksta tiek fizinėje, tiek virtualioje aplinkoje;
- nepanikuokim;
- pastebėję kažką neaiškaus ar įtartino, praneškime Bendruoju pagalbos telefonu 112.