Tenka paminėti ir skirtingas LVŽS bei I. Šimonytės vertybines nuostatas – jai nėra svarbios tradicinės vertybės, tradicinės šeimos prioritetas nėra svarbūs, kaip ir socialinė atsakomybė, skurdo mažinimas ar korupcijos prevencija.

LVŽS frakcija Seimo posėdyje pareiškė frakcijos poziciją dėl I. Šimonytės kandidatūros į Vyriausybės vadovės pareigas

2020 11 24

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija išklausė I. Šimonytės prisistatymo kalbą plenarinių posėdžių salėje, o taip pat susipažino su valdančiosios koalicijos sutartimi bei jos teikiamomis ministrų kandidatūromis. Deja, bet su Vyriausybės programos projekto apmatais arba bent gairėmis mums nepavyko susipažinti, nežinome ir žemės ūkio ministro kandidatūros. Jie iki šiol visuomenei nėra pateikti. Tad, atitinkamai, Premjerės įsipareigojimų apimties bei prioritetinių darbų išsamiai įvertinti neturėjome galimybės.

Mums nerimą kelia ir kandidatės į Premjerus negebėjimas tinkamai pasirinkti ministrų kandidatūrų, kurios neturi visuomenei kelti klausimų dėl etikos, moralės ir neturi mesti šešėlio ant Vyriausybės dėl kandidatų praeityje kilusių skandalų, jiems supainiojus viešus ir privačius interesus. Ypač šių dienų akivaizdoje, kada teismas nagrinėja precedento neturinčią politinės korupcijos bylą. Neturi kilti klausimų ir dėl jų patirties ir kompetencijų įgyvendinti Vyriausybės programą. Mes taip pat nematome ir pasirengimo tęsti kovą su COVID pandemija. Deja, bet COVID suvaldymo planai tėra tik deklaracijos ir iki šiol nėra aišku, kokios konkrečiai lyderystės ir kokių priemonių I. Šimonytė imsis šioje srityje.

Žinoma, tenka paminėti ir skirtingas LVŽS bei I. Šimonytės vertybines nuostatas – jai nėra svarbios tradicinės vertybės, tradicinės šeimos prioritetas nėra svarbūs, kaip ir socialinė atsakomybė, skurdo mažinimas ar korupcijos prevencija. Šių klausimų koalicijos sutartyje nėra. Turime ir skirtingą požiūrį į narkotikų dekriminalizavimą.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija apsvarstė I. Šimonytės kandidatūrą bei aukščiau nurodytus probleminius dalykus ir ši kandidatūra mūsų pritarimo neturi.