Rezoliucijoje kalbama ir apie tėvų, ir jų asociacijų dalyvavimą viešajame politiniame diskurse.

LVŽS frakcija ragina užtikrinti tėvų teises švietimo sistemoje

2021 10 12

Opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Asta Kubilienė Seimui pateikė rezoliucijos projektą „Dėl tėvų teisių užtikrinimo švietimo sistemoje“. Rezoliucijoje akcentuojama, jog jokiais teisės aktais negali būti siaurinamos konstitucinės tėvų teisės ir laisvės bei menkinamas konstitucinis tėvų statusas.

Pasak rezoliucijos projekto autorės A. Kubilienės, negalima riboti tėvų teisės reikalauti, kad vaikui būtų teikiamas geros kokybės ugdymas. A. Kubilienės teigimu, projektas yra orientuotas į šeimų stiprinimą, tėvų teisių užtikrinimą švietimo sistemoje.

„Tėvai ir jų atstovai turi būti įtraukiami į ugdymo programų rengimo darbo grupes, o atnaujinamos ugdymo programos turi atitikti švietimo įstatyme įtvirtintus švietimo tikslus“, – sako A. Kubilienė.

Rezoliucijoje kalbama ir apie tėvų, ir jų asociacijų dalyvavimą viešajame politiniame diskurse.

Kaip pažymima dokumento projekte, pandemijos metu taikytas nuotolinis mokymas yra susijęs su nepageidaujamais šalutiniais padariniais vaikams, tėvams ir pedagogams, todėl negali atstoti kontaktinio ugdymo proceso. Rezoliucijos projekte Vyriausybei rekomenduojama susilaikyti nuo visiško kontaktinio ugdymo proceso atsisakymo ateityje.

Projektą parengusi parlamentarė A. Kubilienė taip pat ragino Seimą parodyti, kad Parlamentas vertas didesnio pasitikėjimo iš tų, kuriuos Konstitucija įvardijo kaip visuomenės ir valstybės pagrindą.

Rezoliucijos projekte pabrėžiama, kad mokyklų tinklo pertvarka turi atitikti Švietimo įstatyme įtvirtintas nuostatas dėl švietimo teikėjų tinklo.