„Nė vieną kartą viešuose pasisakymuose akcentavome, kad ministrės neveikimas yra tikra grėsmė valstybei“, – sako D. Gaižauskas.

LVŽS frakcija planuoja inicijuoti Agnei Bilotaitei apkaltą

2022 10 24

Reaguojant į viešai pasirodžiusią informaciją apie vidaus reikalų ministrės sunkiai suvokiamus veiksmus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija planuoja inicijuoti Agnei Bilotaitei apkaltą.

„LVŽS ministrę į frakciją kvietėsi jau ne pirmą kartą, o ypač tuomet, kai pradėjo vienas po kito kilti skandalai. Jau tada frakcija viešai pareiškė, kad ministrės nekompetencija kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, nes ministrės atsakymai į klausimus ir reakcija į problemas kėlė didelį nerimą. Skandalas su pasieniečiais, kai paaiškėjo, kad jie tarnyboje neturi šovinių. Negautas atsakymas, kur ir kas yra nepaprastosios padėties vadovas, kur įsikūręs štabas?“ – sako LVŽS frakcijos narys Dainius Gaižauskas.

LVŽS frakcija vidaus reikalų ministrei A. Bilotaitei pastabų turi ir dėl nepagrįsto nepaprastosios padėties įvedimo, dėl neteisėtos migracijos iš Baltarusijos pusės, dėl prasto pasieniečių aprūpinimo, dėl riaušių prie Seimo pernai suvaldymo, dėl darbo krūvių ir kitų iššūkių Migracijos departamentui.

„Nė vieną kartą viešuose pasisakymuose akcentavome, kad ministrės neveikimas yra tikra grėsmė valstybei“, – sako D. Gaižauskas.

LVŽS nuomone, reikia kuo skubiau organizuoti specialią komisiją, išklausyti visas puses – A. Bilotaitę, generolą R. Pocių, Policijos generalinį komisarą R. Požėlą ir jei pasitvirtins R. Pociaus viešai išsakyti žodžiai, už aplaidumą, už neveikimą, kurie galimai sukėlė didelės žalos valstybei, spręsti klausimą dėl apkaltos A. Bilotatei.