LVŽS frakcija Seime palaiko iniciatyvą dėl nepasitikėjimo Ingrida Šimonyte ir tikisi, kad šios procedūros iniciatoriai užtikrins, jog už nepasitikėjimą balsuos daugiau kaip 71 Seimo narys. 

LVŽS frakcija palaiko iniciatyvą dėl nepasitikėjimo premjere I. Šimonyte

2023 11 15

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime palaiko iniciatyvą dėl nepasitikėjimo Ingrida Šimonyte ir tikisi, kad šios procedūros iniciatoriai užtikrins, jog už nepasitikėjimą balsuos daugiau kaip 71 Seimo narys. 
 
„Norint, kad procedūra pavyktų, reikia, jog už ją balsuotų ne mažiau kaip 71 parlamento narys. Tai reiškia, kad vien opozicijos balsų nepakanka. Nepasitikėjimą turi palaikyti ir dalis valdančiųjų“, – teigia LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
 
„Mūsų manymu, jei neturima reikiamo balsų skaičiaus ir procedūra nepavyks, nėra prasmės jos pradėti, nes tuomet tai liks tik viešųjų ryšių akcija, kuri labiausiai pasitarnaus Vyriausybei ir valdantiesiems, nes atitrauks dėmesį nuo šalies biudžeto svarstymo ir mokesčių reformos“, – sako LVŽS lyderis.
 
Jis teigia, kad LVŽS nuolat įvairiuose formatuose akcentuoja šios Vyriausybės brangiai visuomenei kainuojančias vidaus ir užsienio politikos klaidas bei tai, kad Ministrė Pirmininkė neprisiima jokios atsakomybės.
 
„Mes siūlėme nepasitikėjimo procedūrą visai Vyriausybei daryti gerokai anksčiau, bet mūsų nepalaikė likusi opozicijos dalis. Šiandien  nepasitikėjimą inicijuoja kiti ir mes šią iniciatyvą  palaikysime, nes esame nuoseklūs“, – sako jis.
 
LVŽS frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė sako, kad, nepaisant to, kad opozicija nėra vieninga, ypač vertybiniais klausimais, LVŽS frakcija atsakingai žiūri į visas iniciatyvas.
 
„Visi žino, kad politiniuose žaidimuose LVŽS frakcija nedalyvauja. Atstovaujame mūsų rinkėjams, esame jiems įsipareigoję elgtis argumentuotai ir atsakingai“, – teigia A. Norkienė.
 
Pasak LVŽS pirmininko R. Karbauskio, LVŽS yra vienintelė partija šalyje turinti veikiančią šešėlinę Vyriausybę, kuri nuosekliai gina absoliučios šalies piliečių daugumos vertybes, konstruktyviai kritikuoja I. Šimonytės Vyriausybę dėl šalies ekonomikos, užsienio politikos, švietimo bei socialinių problemų ir yra pasirengusi formuoti naują Vyriausybę, jei pastaroji subyrėtų.