Šešėlinės Vyriausybės posėdyje taip pat bus sprendžiama dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą, prašant Teismo įvertinti galimybių paso apimtyje taikomų žmogaus teisių ribojimų teisėtumą.

LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje – dėmesys I. Šimonytės Vyriausybės planuojamai mokesčių reformai bei Galimybių pasui

2021 09 14

Trečiadienį, rugsėjo 15 dieną, šešėlinės Vyriausybės posėdyje bus svarstomi valstybės ekonomikos klausimai bei nagrinėjama I. Šimonytės Vyriausybės planuojama mokesčių reforma bei šią savaitę įsigalioję galimybių paso pakeitimai.

„Matome, kad rugpjūtį savo finansinės padėties pasikeitimus gyventojai vertino blogiau nei liepą ir gyventojų, teigiančių, kad jų namų ūkio finansinė padėtis gerėja, dalis sumažėjo 3 procentais. Kas penktas gyventojas (20 proc.) teigė, kad jo namų ūkio finansinė padėtis pablogėjo. Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2021 m. rugpjūtį krito 3 procentiniais punktais. Šalyje didėja infliacija, kyla kainos, pakeltos rinkliavos – dabar matome, kad planuojama skandalingai didinti mokesčius. Didins ne vien automobilių mokestį, kuris taps nepakeliamu regionų gyventojams, dažnai naudojantiems senesnius automobilius, bet bus apmokestinama ir miško žemė, keliami nekilnojamo turto mokesčiai, augs kietojo kuro apmokestinimas, bus branginimas netgi vanduo, šiukšlių išvežimas. Tai dramatiškai atsilieps žmonių pajamoms, tad posėdyje analizuosime ekonominę situaciją bei ieškosime išeičių, kaip išlaikyti biudžeto surinkimą tai dramatiškai nedidinant mokesčių“, – sako šešėlinis Premjeras Ramūnas Karbauskis.

Šešėlinės Vyriausybės posėdyje taip pat bus sprendžiama dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą, prašant Teismo įvertinti galimybių paso apimtyje taikomų žmogaus teisių ribojimų teisėtumą. Posėdyje kviečiamas dalyvauti ekonomistas Europos Parlamento narys Stasys Jakeliūnas, sveikatos teisės bei medicinos ekspertai.

Posėdis vyks 12:30 val. Seimo I rūmų Konstitucijos salėje bei bus transliuojamas internete.