Analitinio centro vadovu paskirtas politologas Dovilas Petkus. Jis teigia, kad šio centro veiklos ašį – ginti prigimtinės šeimos ir valstybingumo idėjas – lėmė politinė situacija šalyje.

LVŽS įsteigė Krikščioniškos demokratijos ir tradicinių vertybių centrą

2023 07 05

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) įsteigė analitinį institutą – Krikščioniškos demokratijos ir tradicinių vertybių centrą. Pasak LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio, šis institutas – politine iniciatyva įsteigta nevyriausybinė ir pelno nesiekianti organizacija. Jos veikla koncentruosis į visuomenės telkimą, aktyvų dalyvavimą reaguojant į vertybinės teisėkūros iniciatyvas, puoselės pamatinius bendrojo gėrio principus.

Analitinio centro vadovu paskirtas politologas Dovilas Petkus. Jis teigia, kad šio centro veiklos ašį – ginti prigimtinės šeimos ir valstybingumo idėjas – lėmė politinė situacija šalyje.

„Šiandien mūsų šalyje pastebimas precedento neturintis atotrūkis tarp tautos nuostatų ir to, kaip jos atstovaujamos mūsų valdžios viršūnėse. 70 – 80 proc. šalies gyventojų aiškiai pasisako už prigimtinės šeimos sampratą bei prieštarauja vienalytės partnerystės, translytiškumo projektams, kuriuos žūtbūt bando įteisinti valdantieji.

Mūsų krikščioniškame pavelde ir šimtametėse tautos tradicijose užgrūdinti įsitikinimai apie šeimą, gyvybę ir visuomenės darną šiandien yra menkinami, o savo partijų pavadinimuose krikščionių vardą nešiojantys politikai yra praradę savo politinę orientaciją.

Nesutikdami, jog amžinieji įsitikinimai dėl šeimos, kalbos, tautiškumo būtų stumiami į užribius, nusprendėme steigti analitinį „smegenų centrą“. Manome, kad toks institutas pasitarnaus, jog galėtume argumentuotai, pasitelkdami išsamią politologinę analizę, tyrimus bei kitų šeimą ir valstybingumą ginančių organizacijų patirtį, puoselėti minėtas vertybes ir siekti, kad jos būtų atstovaujamos aukščiausiu lygmeniu“, – teigė Dovilas Petkus.

Pasak partijos pirmininko pavaduotojo Giedriaus Surplio, steigiamas centras aiškiai pozicionuos partijos nuostatas. „Krikščioniškosios demokratijos ir tradicinių vertybių centras geriausiai leis pristatyti krikščioniškojo socialinio mokymo idėjas šiuolaikiškai, akcentuojantis į savimi pasitikintį žmogų, stiprią šeimą, gyvus regionus, augančią vidurinę klasę, klestinčius verslus, Lietuvos tapatybės puoselėjimą stiprioje ES, ir planetos išsaugojimą ateities kartoms“, – sako G. Surplys.

LVŽS pirmininko pirmasis pavaduotojas Aurelijus Veryga teigia, kad panašia veikla užsiimantys centrai veikia daugelyje Europos valstybių, todėl „valstiečių“ analitinis centras sieks užmegzti tvirtus tarptautinius ryšius. „Tenka konstatuoti, kad valdančioji „Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai“ savo balsavimais dėl civilinės sąjungos ir narkotikų dekriminalizavimo tikrai nebeatstovauja krikščioniškajai demokratijai. Mes norime stiprinti šią tradicinę ideologiją ir siekti plataus Europinio bendradarbiavimo su tomis jėgomis, kurios yra artimos mūsų ideologijai “, – teigė A. Veryga.

Institutą steigiančios partijos pirmininkas R. Karbauskis pažymėjo, kad LVŽS – vienintelė parlamentinė politinė jėga nuosekliai ir be kompromisų ginanti tradicinę šeimą, gyvybę, lietuvių kalbą, papročius ir tradicijas. „Mūsų steigiamas analitinis centras padės pagrįsti šias idėjas moksliškai ir teisiškai bei skleisti jas visuomenėje. Kviečiame visus, kuriems rūpi Lietuvos ateitis ir kurie nepritaria chaotiškam ir visuomenei milžinišką spaudimą darančiam liberalizmo įsigalėjimui, prisidėti prie centro veiklos“, – sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.