Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad už greičio viršijimą skirta bauda gyventojus pasiektų ne vėliau kaip per dvidešimt darbo dienų nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos.

Lukas Savickas: sutrumpinę baudų už greičio viršijimą skyrimo terminą gerokai suefektyvinsime šią prevencinę priemonę

2021 05 17

Reaguojant į didelio visuomenės atgarsio sulaukiančias situacijas, kai už administracinius nusižengimus baudos gyventojus pasiekia net po kelių metų, Seimui pateiktas siūlymas baudų skyrimo terminą nuo dvejų metų trumpinti iki 20-ies darbo dienų, kuriam po pateikimo pritarė didžioji dauguma.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad už greičio viršijimą skirta bauda gyventojus pasiektų ne vėliau kaip per dvidešimt darbo dienų nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos.

„Visiems suprantama, kad greičio viršijimo nuobaudos turėtų veikti prevenciškai ir skatinti vairuotojus keisti savo elgesį kelyje, atsakingiau žiūrėti į vairavimą ir vengti pažeidimų, tad, baudą gavus operatyviai, galėtume tikėtis realių pokyčių keliuose, saugesnės aplinkos, nei jas tiesiog vienu metu paskyrus po metų ar dviejų už visus prasižengimus kartu. Naivu tikėtis supratingumo iš greičio viršytojų, jei jie pora metų net nežino apie savo prasižengimą ir toliau kelyje elgiasi taip pat“, – įstatymo pataisas paskatinusias priežastis vardija vienas iš projekto autorių Lukas Savickas.

Šiuo metu galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse yra nustatyta, kad administracinė nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per dvejus metus nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos. Šis terminas taikomas visiems nusižengimams be išimties.

Sutrumpintą nuobaudos skyrimo terminą siūloma taikyti tik už nustatyto greičio viršijimą.

„Jeigu greičio viršijimo faktas nereikalauja ilgo tyrimo, aplinkybės akivaizdžios ir nusižengimai yra užfiksuoti transporto priemonės nuotrauka arba vaizdo įrašu arba nusižengimai užfiksuojami stacionariomis ar mobiliosiomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis – administracinės nuobaudos skyrimas tikrai gali vykti operatyviau. Šis terminas taip pat būtų naudingas ir surenkant tokias nuobaudas, nes žmonėms nekiltų didelių sunkumų sumokėti vieną nuobaudą ir ateityje stengtis jos išvengti, nei iš karto gauti baudą už kelis ar net dešimtis nusižengimų“, – dar vieną įstatymo pataisų privalumą – mokestinės naštos palengvinimą – įvardija parlamentaras L. Savickas.

Siūloma, kad šios įstatymo pataisos įsigaliotų nuo šių metų liepos 1 d.