„Tikimės pokyčių Vyriausybėje ir atsakingo darbo žemės ūkio sektoriui.“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ragina Prezidentą netvirtinti žemės ūkio ministru K. Navicko

2024 05 15

Sulaukusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos garbės pirmininko, Europos Parlamento nario Bronio Ropės susirūpinimo ir priminimo, kad Europos Komisija neša dalinę atsakomybę, už Lietuvos Žemės ūkio ministerijos nesėkmę, kurią metų pradžioje konstatavo ir Lietuvos Valstybės kontrolė, Europos Komisija neatmeta galimybės atlikti Lietuvoje patikrą. Apie tai B. Ropę informavo atsakingas už žemės ūkio politiką Europos Komisaras Janušas Voicechovskis (Janusz Wojciechowski).

Pasak Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio, remiantis B. Ropės užklausomis ir gautais atsakymais, LVŽS kreipiasi į Europos Komisiją, kviesdama į Lietuvą atvykti jos atstovus ir įvertinti situaciją, nes Lietuvos ministerija, kuri turi užtikrinti Lietuvos žemės ūkio sektoriaus lūkesčius atitinkančią politiką ir ES reglamentų vykdymą, elgiasi atvirkščiai. Užuot nuo pat proceso pradžios įtraukusi praktikus – žemdirbius – į Strateginio plano rengimą, Žemės ūkio ministerija apkaltino nuomonę bandžiusias reikšti žemdirbių organizacijas lobizmu.

„Mes taip pat raginame ir Lietuvos Prezidentą, kuris teigė, kad sprendžia, kuriuos ministrus ragins pasitraukti iš I. Šimonytės Vyriausybės, atkreipti dėmesį į žemės ūkio ministrą, kuriuo nepatenkintas ne tik sektorius, bet ir susirūpinimą išreiškė už žemės ūkio politikos įgyvendinimą atsakingos ES institucijos. Tikimės pokyčių Vyriausybėje ir atsakingo darbo žemės ūkio sektoriui“, – sako R. Karbauskis.

Lietuvos atstovo Europos Parlamente B. Ropės teigimu, Lietuvos žemės ūkio ministerija, nederindama strateginio plano su sektoriaus atstovais, pažeidžia Europos Sąjungos reglamentą, kuriame aiškiai išdėstytos taisyklės, kaip tai turi būti daroma. Jis atkreipia dėmesį, kad nepakankamo bendradarbiavimo su ūkininkais faktą konstatavo Valstybės kontrolė, kuri pabrėžė skandalingą situaciją, jog ministerijoje nėra kriterijų, kada ir kokie socialiniai partneriai turi būti įtraukiami į darbo grupes. Valstybės kontrolė taip pat konstatavo, kad socialiniai partneriai nėra pakankamai įtraukiami dalyvauti teisėkūros procese ir teikti pasiūlymus visose jo stadijose.

Papildoma informacija

Pirmoji B. Ropės užklausa

Komisaro atsakymas

Antroji užklausa

Atsakymas