„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra nuosekli šeimų, kuriose gimsta vaikai, politikoje. Mes nesiblaškome ir kryptingai siekiame, kad visoje Lietuvoje būtų sukurtos palankios sąlygos šeimoms.“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kviečia pasirašyti peticiją už šeimoms palankią politiką ES

2024 05 20

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kviečia gyventojus pasirašyti peticiją, kuria Europos Parlamentas raginamas stiprinti šeimų, kuriose gimsta vaikai, politiką. Surinkus Lietuvos žmonių parašus, peticija bus įteikta Europos Parlamento Peticijų komiteto pirmininkui. Pasak LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio, peticiją jau galima pasirašyti internete, taip pat netrukus partija skelbs, kada ir kuriuose Lietuvos miestuose norinčiųjų pasirašyti lauks savanoriai.

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra nuosekli šeimų, kuriose gimsta vaikai, politikoje. Mes nesiblaškome ir kryptingai siekiame, kad visoje Lietuvoje būtų sukurtos palankios sąlygos šeimoms. Tačiau taip pat matome, kad mūsų šaliai didelę įtaką daro bendra ES politika, kurioje trūksta toliaregiškumo – demografinės situacijos ir darbuotojų trūkumo klausimai sprendžiami imigrantų sąskaita“, – sako Ramūnas Karbauskis.

Tačiau, pasak jo, vis daugiau ES šalių ima kalbėti apie tai, nuo ko prasideda kiekviena valstybė ar visuomenė. Europoje daugėja politinių partijų, kurios vis daugiau dėmesio skiria tradicinėms šeimoms.

„Po šių Europos Parlamento rinkimų, kurie vyks birželio 9 d., gali paaiškėti, kad įvyko vertybinis lūžis ir tradicinei šeimai atstovaujančios politinės jėgos turės ženkliai daugiau europarlamentarų, kurie dirbs su šeimoms palankios politikos darbotvarke. Mūsų partija dirbs drauge su jais ir akivaizdu, kad būsime vieninteliai Lietuvos atstovai, kurie tai darys“, – sako Ramūnas Karbauskis.

Anot Aurelijaus Verygos, kuris veda LVŽS sąrašą Europos Parlamento rinkimuose, oficialioji ES statistika skelbia, kad iki 2021 metų ES gyventojų skaičius augo, ir tik COVID pandemijos metu sumažėjo, bet kiti duomenys rodo dideles problemas.

„Tačiau jei pažiūrėsime giliau, pamatysime, kad tas buvęs augimas iš esmės buvo nulemtas į ES atvykstančių asmenų, nes pačioje ES vienai moteriai tenkantis gimusių vaikų skaičius mažėja nuo 2016 metų. O ir iki 2016 metų jis tebuvo pasiekęs 1,57 vaiko. Maža to, vis vėliau nukeliamas pirmagimio gimimas, ir dabar jis jau beveik siekia 30-uosius mamos gyvenimo metus. Nuo 2001 iki 2021 metų padvigubėjo skaičius moterų, kurios gimdo sulaukusios 40 metų amžiaus. Ką visa ši statistika byloja? Ji byloja, kad ES pamažu sensta ir išmiršta. O jos augimą lėmė atvykėliai iš kitų šalių. Ar taip ir turi būti?“ – klausia A. Veryga.

Ši peticija dėl šeimos politikos Europos Parlamento Peticijų komitetui nėra pirmoji iš Lietuvos. Lietuvos žemdirbių rengtą peticiją pasirašė 52 tūkst. Lietuvos piliečių, jos dėka Lietuvos žemdirbiams padidėjo ES paramos vokas. Dėl kitos peticijos, kurią rengė Europos Parlamento narys ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Garbės pirmininkas Bronis Ropė drauge su partijos kolegomis, Lietuvos Vyriausybei nepavyko perkelti regionams skirtos paramos Vilniui, todėl Lietuvos Vakarų ir vidurio regionui skirta 314,9 mln. eurų didesnė parama. Peticijos, kurios siunčiamos Europos Parlamentui, turi realią įtaką Europos Sąjungos institucijų darbui ir teisės aktams.

Peticijos pasirašymo vietos ir laikai bus skelbiami LVŽS paskyrose socialiniuose tinkluose ir partijos svetainėje www.lvzs.lt.

Peticiją jau galima pasirašyti peticijų platformoje https://www.peticijos.lt/visos/85342/del-seimos-kurioje-gimsta-vaikai-politikos/

Peticijos tekstas:

DĖL ŠEIMOS, KURIOJE GIMSTA VAIKAI, POLITIKOS

Peticijų komiteto pirmininkui
European Parliament
B-1047 BRUSSELS

Mes, žemiau pasirašiusieji, reiškiame susirūpinimą dėl grėsmingai prastėjančios demografinės situacijos Europos Sąjungoje. Matydami, kad mažėjantis europiečių gimstamumas susijęs su šeimai, kurioje gimsta vaikai, palankios politikos stoka, reikalaujame:

- kuo skubiau spręsti demografinę krizę, kuri užkerta kelią Europos Sąjungai, tuo pačiu atskiroms valstybėms narėms, išlikti gyvybingoms su savo kultūra, kalba ir tradicijomis;

- demografinę krizę spręsti europiečių gimstamumo skatinimo, o ne imigracijos iš trečiųjų šalių sąskaita;

- inicijuoti, parengti ir pradėti įgyvendinti bendrą visai Europos Sąjungai politikos ir paramos programą, palankią šeimoms, kuriose gimsta vaikai.