Frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė teiraujasi konservatorių, ar jie patys kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), ar tą padaryti LVŽS.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga: D. Kreivys dėl intereso konflikto negali eiti ministro pareigų

2022 11 22

Žiniasklaidai paskelbus, kad su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu susijusi įmonė turi „Ignitis grupės“ akcijų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kreipėsi į valdančiuosius ir Prezidentą Gitaną Nausėdą, jog jau gana tyčiotis iš Lietuvos žmonių ir laikas perkrauti Vyriausybę.

„Esant tokia įtemptai situacijai dėl energijos kainų, mūsų manymu, už energetiką atsakingo ministro skaidrumu neturi kilti net menkiausios abejonės, o šiuo metu jų kyla ne viena. Ar gali būti skaidrūs politiko sprendimai, jei jie turi įtakos įmonės pelnui? Atsakymas vienareikšmiškas – ne. Todėl raginame ministrą kuo skubiau prisiimti atsakomybę ir pasitraukti iš užimamų pareigų“, – sako Arvydas Nekrošius, šešėlinis energetikos ministras.

Valstybės kontroliuojamos „Ignitis grupės“ akcijų turi ir šio ryšio nebuvo deklaravęs grupę tiesiogiai kuruojantis finansų viceministras Gediminas Norkūnas. Kaip minėta, grupės akcijų turi ir įmonė, susijusi su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu, kuris šios informacijos nedeklaravo.

Frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė teiraujasi konservatorių, ar jie patys kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), ar tą padaryti LVŽS.

„Mūsų manymu, skaidrumą deklaruojantys konservatoriai turi patys nedelsiant kreiptis į VTEK dėl D. Kreivio, o valdantieji turi kuo skubiau sėsti ir tartis, kaip jie perkraus Vyriausybę, nes problemos tik gilėja ir jų nesprendimas bei ignoravimas jau tampa pasityčiojimu tiek iš demokratinės sistemos, tiek iš Lietuvos žmonių, kurie turi didelių lūkesčių valdžiai“, – sako A. Norkienė.

Frakcijos narys Valius Ąžuolas jau kiek anksčiau komentavo žiniasklaidai, jog opozicija tikisi ir ryškaus LR Prezidento vaidmens, sprendžiant šią krizę ministrų kabinete.