„Nėra abejonių, kad Valdyba teiks Seimui balsavimą dėl Ado Jakubausko tinkamumo ir toliau likti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigose.“

Jonas Jarutis: susidorojimas su dar vienu „vienos teisingos nuomonės“ turėtojams nepalankiu įstaigos vadovu?

2021 03 19

Penktadienį darbą baigė Seimo valdybos sprendimu sudaryta darbo grupė, kuriai buvo pavesta išnagrinėti situaciją, susidariusią Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre.

Seimo Pirmininkės pavaduotojas, LVŽS frakcijos atstovas Jonas Jarutis apgailestauja, jog darbo grupė žengė lengviausiu keliu, siūlydama Seimo valdybai kreiptis į parlamentą dėl Centro vadovo Ado Jakubausko tinkamumo užimti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigas.

„Balsuodamas prieš darbo grupės išvadas ir jose pateiktą siūlymą, pateikiau savo atskirąją nuomonę. Joje išreiškiau nusivylimą, kad nueinama paprasčiausiu keliu – atleisti įstaigos vadovą – vietoj to, kad būtų aiškinamasi, kokios yra tikrosios konfliktų, susiskaldymo tarp darbuotojų priežastys. Nejau tikimasi, kad paskirtas naujas vadovas sugebės pasiekti, kad visi iki vieno įstaigos darbuotojai turėtų vienodą nuomonę ir visi iki vieno pritartų vadovo sprendimams?

Sunkiai suprantama ir tai, kad išvados ir vadovo siuntimas „ant ešafoto“ labiausiai remiasi ne daugumos, bet mažosios dalies (tačiau garsiausiai ir aktyviausiai savo priešiškumą vadovui išreiškiančių) Centro darbuotojų nuomone“, – teigia J. Jarutis.

Seimo vicepirmininkas atkreipia dėmesį, jog tarp kaltinimų Centro vadovui minima, jog jo vadovaujamos įstaigos nuostatai neatitinka teisės aktų, nors nutylima, kad pakeitimai registruoti dar prieš pusmetį, tik, deja, iki šiol užstrigę Seime.

„Nėra abejonių, kad Valdyba teiks Seimui balsavimą dėl Ado Jakubausko tinkamumo ir toliau likti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus pareigose.

Noriu tikėtis, kad balsavimo metu kolegos Seimo nariai, nesvarbu, iš kurios politinės jėgos bebūtų, vertins ne tik mažosios dalies darbuotojų nepasitenkinimą pertvarkomis, kurios buvo pradėtos paskyrus direktoriumi Adą Jakubauską, bet ir kitus darbuotojus, pritariančius vykdomoms pertvarkoms Centre, ir negrįšime į vienos nuomonės ir tik tai nuomonei tinkančių žmonių palaikymo laikus“, – kalbėjo J. Jarutis.