„Opozicinių frakcijų atstovai praėjusiuose Seimo rinkimuose surinko tik kiek mažiau nei pusę rinkėjų balsų. Todėl dabartinė Seimo dauguma tiesiog arogantiškai ignoruoja pusės Lietuvos rinkėjų valią.“

Jonas Jarutis. Seimo valdantieji šviesmečiais nutolę nuo Lietuvos žmonių bėdų

2023 02 01

Mes, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariai, tikime, kad Lietuvos žmonės daug ką teisingai supranta, ir tikimės, kad dabartinės valdančiosios daugumos sukeltas košmaras baigsis su ateinančiais rinkimais.

Nežinia, ar Vyriausybės nekompetencija, ar daug gilesnės bėdos Lietuvą veda keliu, kuris kelia nerimą daugeliui žmonių. Valdantieji visiškai prarado ryšį su mūsų krašto žmonėmis – visaip riboja ne tik daugelio institucijų, bet ir opozicijos galimybes atstovauti Lietuvos žmonių interesams.

Opozicinių frakcijų atstovai praėjusiuose Seimo rinkimuose surinko tik kiek mažiau nei pusę rinkėjų balsų. Todėl dabartinė Seimo dauguma tiesiog arogantiškai ignoruoja pusės Lietuvos rinkėjų valią. Iš valdančiosios Seimo pusės tarsi jaučiame nuolatines patyčias, kurios skirtos ne tik mums, bet ir didelei daliai Lietuvos žmonių. Protestuodami dėl nesiskaitymo su rinkėjų nuomone, dvi savaites posėdžiavome istorinėje Kovo 11-osios salėje.

Ką daro valdantieji laisvoje Lietuvoje? Praėjusioje sesijoje Seime priėmė gėdingą nutarimą, kuris yra pavojingas Lietuvos valstybinės kalbos likimui (LVŽS siekė pasekti Latvijos pavyzdžiu, kitų šalių asmenvardžius adaptuojant pagal lietuvių kalbos reikalavimus). Todėl kreiptasi į Konstitucinį teismą (dėl X, Q ir W raidžių). Tikimės, kad teismas priims teisingą sprendimą ir sustabdys valdančiųjų „buldozerį“, kuris naikina visus lietuvybės pamatus.

Lietuvos piliečių skaičius mažėja, o valdantieji kalba tik apie svetimtaučių imigraciją. O juk reikia dėti visas pastangas ir susigrąžinti po visą pasaulį išsibarsčiusius emigrantus lietuvius.

Valdantieji konservatoriai ir liberalai per daugiau kaip dvejus metus valdžioje parodė, kad jiems visiškai nerūpi šalies gyventojų gyvenimo kokybė ir tradicinės, šimtmečiais puoselėtos lietuviškos vertybės, o dauguma „buldozerio“ principu priimamų sprendimų uždengiama skambiais politiniais šūkiais.