Kovo mėnesį paviešinta informacija apie ministerijos ketinimą uždaryti per 70 gimnazijų, kurios nesurenka 21 mokinio klasėje. Po mokytojų streiko situacija nesikeičia ir neieškoma sprendimų, kurių reikalauja mokytojai.

I. Šimonytės Vyriausybė beviltiška - gniuždo vaikus ir tėvus, naikina mokyklas, nes nieko negirdi

2024 04 10

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suformuota šešėlinė Vyriausybė drauge su švietimo įstaigų, mokinių, tėvų atstovais svarstė beprecedentę švietimo situaciją, aptarė mokytojų atlyginimo, mokyklų tinklo ir tarpinių patikrinimų vienuoliktokams klausimus.

Pasak posėdyje dalyvavusių, dabartinė situacija neatitinka su šiuo sektoriumi susijusių atstovų - nei tėvų, nei mokinių, nei mokytojų lūkesčių, o bendrai vertinant situaciją, ją būtų galima apibūdinti kaip chaosą, kurio šiandien nepajėgus išspręsti joks naujai konservatorių premjerės I. Šimonytės paskirtas ministras, o problemos gilės, jei ir toliau Vyriausybė nesikalbės su sektoriaus atstovais.

„Išeidamas ministras tik patvirtino, kad mes visada buvome teisūs dėl I. Šimonytės Vyriausybės, kuri nekompetentinga švietimo klausimais. Mes jau pernai viešai konstatavome, kad šios valdžios problema - negebėjimas klausyti ir išgirsti. Kiek man teko susitikti su merais, jie visi tvirtino, kad trūksta dialogo su Vyriausybe“, - sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Kovo mėnesį paviešinta informacija apie ministerijos ketinimą uždaryti per 70 gimnazijų, kurios nesurenka 21 mokinio klasėje. Po mokytojų streiko situacija nesikeičia ir neieškoma sprendimų, kurių reikalauja mokytojai.

„Paskutinis lašas - tarpiniai patikrinimai. Protu nesuvokiama, kokie krūviai tenka mokytojams, ką išgyvena vaikai ir jų tėvai, todėl galvodami apie šios betvarkės sutvarkymą, darbus projektuoti galime tik po rinkimų, nes, akivaizdu, kad ši valdžia nieko nekeis. O mums šiandien telieka atsiprašyti visų - ir tėvų, ir vaikų, ir mokytojų, kad jiems tenka visa tai išgyventi“, - sako R. Karbauskis.

2023 metų rugsėjį LVŽS pasitraukė iš partijų susitarimo dėl švietimo. Pasak LVŽS pirmininko R. Karbauskio, jau tada buvo akivaizdu, kad susitarimas neturi prasmės, nes partijų pasirašytos švietimo sistemos gairės neteko prasmės, kai valdančiųjų nekompetentinga politika, tradicines vertybes laužanti ideologija, narkotikų dekriminalizavimo intencijos, iškreipė susitarime numatytus tikslus ir kenkia švietimo kokybei.