Pataisų projekto autorius kviečia Lietuvą pradėti švęsti Giminių dieną jau šįmet.

Giedrius Surplys pirmąjį liepos šeštadienį siūlo paskelbti Giminių diena

2024 06 20

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Giedrius Surplys užregistravo Atmintinų dienų įstatymo pakeitimo projektą, siūlydamas kiekvienų metų pirmąjį liepos šeštadienį paskelbti Giminių diena.

Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymo Nr. VIII-397 1 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas, kaip pažymi pataisų projekto iniciatorius, parengtas siekiant didinti visuomenės dėmesį savo giminės ryšių išlaikymui ir giminės istorijai, taip stiprinant bendruomeniškumą ir pasididžiavimą savo šaknimis, kultūra, papročiais ir vertybėmis.

„Šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje dominuoja greitas gyvenimo tempas ir technologijų poveikis, žmonės dažnai pamiršta savo šaknis ir elementarų žmogišką bendravimą. Įstatymo projektu siekiama atgaivinti visuomenės supratimą apie giminystės ryšių svarbą.

Lietuvoje nuo seno organizuojami giminių susibūrimai, festivaliai ir giminių šventės yra svarbios bendruomenės stiprinimui ir vienišumo – ypač senatvėje – prevencijai, todėl siekiama, kad šie renginiai taptų nuolatine tradicija, skatinančia tarpusavio ryšius ir bendrystę. Tai padėtų ir stiprinant globalios Lietuvos ryšius“, – sako Seimo narys G. Surplys.

Pataisų projekto autorius kviečia Lietuvą pradėti švęsti Giminių dieną jau šįmet. „Ypač dėl to, kad 2024 m. pirmasis liepos šeštadienis sutampa su Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena“, – į sutapimą atkreipia dėmesį G. Surplys.