Seimą pasieks siūlymas, kad taip pat, kaip ir socialinių paslaugų srities darbuotojams (socialinio darbuotojo padėjėjams), minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai būtų didinami 30 procentų.

G. Kindurys: socialinės globos įstaigose dirbantiems slaugytojo padėjėjams minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai būtų didinami 30 proc.

2021 04 29

Seimą pasieks siūlymas, kad taip pat, kaip ir socialinių paslaugų srities darbuotojams (socialinio darbuotojo padėjėjams), minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai būtų didinami 30 procentų.

Tai numatančias Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pataisas Seimui teikia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Gintautas Kindurys.

„Rengti projektą paskatino informacija, kad socialinės globos namuose slaugytojų padėjėjų algos yra mažesnės nei socialinių darbuotojų padėjėjų, nors jų darbas yra panašus“, – sako G. Kindurys.

Pasak jo, projekto tikslas – sumažinti šiuo metu esantį nepagrįstą darbo užmokesčio skirtumą tarp socialinės globos namuose dirbančių dviejų panašių pareigybių asmenų – slaugytojo padėjėjo ir socialinio darbuotojo padėjėjo, įstatymu padidinant darbo užmokestį slaugytojo padėjėjams.

Šiuo metu įstatyme yra nustatyta, kad socialinių paslaugų srities darbuotojams minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai nuo 2021 m. liepos 1 d. bus didinami 30 procentų.

„Socialinės globos įstaigose dirbantieji slaugytojo padėjėjai nėra priskiriami prie socialinių paslaugų srities darbuotojų, todėl jiems minėtas koeficientų didinimas netaikomas. Dėl to toje pačioje įstaigoje dirbantys slaugytojų padėjėjai gauna mažesnį darbo užmokestį nei panašų darbą dirbantys socialinių darbuotojų padėjėjai“, – sako įstatymo pataisas parengęs G. Kindurys.

Jo skaičiavimais, atlyginimų skirtumas tarp panašių pareigybių gali sudaryti apie 228 eurus.

Seimas rudenį ketina svarstyti, ar socialinės globos įstaigose dirbantiems slaugytojo padėjėjams taip pat kaip ir socialinių paslaugų srities darbuotojams (socialinio darbuotojo padėjėjams), minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai bus didinami 30 procentų.

Ketvirtadienį tai nutarė Seimas, po pateikimo pritaręs Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pataisoms.

Už šias Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Gintauto Kindurio pateiktas įstatymo pataisas po pateikimo balsavo 59 Seimo nariai, 17 buvo prieš, 41 parlamentaras susilaikė. Sulaukęs Vyriausybės išvadų, šis dokumentas į Seimo posėdžių salę sugrįš rudens sesijoje.